Prima pagină » Știri » Polițiști bucureșteni ridicați de la serviciu, după ce ar fi bătut alegători la europarlamentare. Diagnostic după o vizită la secție: traumatism cranio-cerebral, ruptură splină și multiple fracturi

Polițiști bucureșteni ridicați de la serviciu, după ce ar fi bătut alegători la europarlamentare. Diagnostic după o vizită la secție: traumatism cranio-cerebral, ruptură splină și multiple fracturi

Andrei Dumitrescu
Polițiști bucureșteni ridicați de la serviciu, după ce ar fi bătut alegători la europarlamentare. Diagnostic după o vizită la secție: traumatism cranio-cerebral, ruptură splină și multiple fracturi
Mai mulți polițiști de la Secția 3 au fost ridicați de la serviciu, miercuri, de procurorii Parchetului Tribunalului București și urmează să fie audiați într-un dosar în care sunt suspectați că la alegerile europarlamentare ar fi bătut alegători, în secția de poliție.

Parchetul Tribunalului București arată, într-un comunicat de presă transmis agenției MEDIAFAX, că polițiștii de la Secția 3 sunt audiați într-un dosar în care se fac cercetări pentru infracțiunea de tortură, în legătură cu un incident electoral din 25 mai, când au fost alegerile europarlamentare.

„În data de 25.05.2014, persoana vătămată C.D., în vârstă de 63 de ani, a fost transportată cu ambulanța la Spitalul Universitar de Urgență București, unde a fost internată având următorul diagnostic: traumatism cranio-cerebral cu fractură mandibulară, ruptură splină – splenectomie, multiple fracturi costale. Din cercetările efectuate până la momentul actual, a reieșit faptul că persoana vătămată a fost implicată într-un incident electoral (în ziua menționată având loc alegerile pentru Parlamentul European), motiv pentru care a fost condusă la Secția 3 Poliție”, au precizat procurorii.

Oficiali din Parchetul Tribunalului București au declarat, pentru MEDIAFAX, că dosarul a fost deschis în urma unei sesizări depuse în urmă cu câteva luni.

Polițiștii de la Secția 3 suspectați în acest caz au fost ridicați de anchetatori în baza unor mandate de aducere și urmează să fie audiați de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul București, care instrumentează cauza împreună cu polițiști de la Serviciul Omoruri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Sute de oameni s-au adunat în centrul Istanbulului pentru a protesta împotriva SUA și Israelului
Digi24
Momentul în care o dronă ucraineană lovește locomotiva unui tren care transporta provizii pentru armata rusă
Cancan.ro
Netflix mărește prețul abonamentelor. Ce urmează pentru abonaţii din România
Prosport.ro
FOTO. Imagini hot cu noua iubită a milionarului care a avut o relație cu Mădălina Ghenea
Adevarul
Pe cine ar vota românii, în plină criză a carburanților. AUR, în scădere semnificativă. Soluțiile preferate pentru a atenua scumpirile
Mediafax
Benjamin Netanyahu ordonă extinderea zonei tampon israeliene în sudul Libanului
Click
Cât va costa casa din Italia a Gabrielei Cristea după ce va fi reconstruită și renovată: „Va fi ca un hotel de 5 stele”. Conacul va avea șapte camere și un living imens
Digi24
Zilele devin mai lungi pe Pământ, iar de vină ar putea fi oamenii. Care sunt riscurile
Cancan.ro
Andreea Popescu, mesaj TRANȘANT după ce Rareș Cojoc a luat o nouă medalie de aur: '4 ani de terapie'
Ce se întâmplă doctore
Loredana Groza în costum de baie, la 55 de ani! Imagini de senzație din vacanță! Și-a încântat fanii
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Un brăilean a mers până în Siberia cu… un Volkswagen Bora
Descopera.ro
Psihologii explică de ce te simți mai bine atunci când ți se anulează planurile
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
Imagini din activitatea cerebrală a șoarecilor, transformate în videoclipuri