Prima pagină » Știri » SCENE PERICULOASE pe autostradă. Un șofer a fost ȘICANAT de un Cayenne, care i-a FRÂNAT BRUSC în față. Ce s-a întâmplat după ce a sunat la 112

SCENE PERICULOASE pe autostradă. Un șofer a fost ȘICANAT de un Cayenne, care i-a FRÂNAT BRUSC în față. Ce s-a întâmplat după ce a sunat la 112

SCENE PERICULOASE pe autostradă. Un șofer a fost ȘICANAT de un Cayenne, care i-a FRÂNAT BRUSC în față. Ce s-a întâmplat după ce a sunat la 112
Șicane periculoase pe Autostrada A1, în zona localității Sebeș. Vezu cum un Porsche Cayenne cu numere de Hunedoara schimbă benzile fără să se asigure și frânează „la intimidare" în fața unei alte mașini

Potrivit șoferului șicanat, care a publicat imaginile pe Facebook, incidentul a avut loc duminică, în jurul orei 16:15, pe Autostrada A1, la km 315, în apropiere de Sebeș. Acesta a explicat că a apelat la 112 și s-a oprit în dreptul unui echipaj de Poliție.

Șoferul Porsche-ului care s-a simțit „deranjat” de el în trafic nu ar fi oprit la semnalul polițiștilor, care au fost nevoiți să-l urmărească.

„Am sunat la 112 și am oprit la un echipaj staționat. A venit înapoi colegul pe contrasens și după aia a părăsit locul după ce polițiști l-au rugat să tragă la dreapta. Am rămas cu asta, mai aștept rezultatul din partea Poliției. Am fost aproximativ la km 315 în jurul localității Sebeș. Din păcate o fugit băiatul noi am rămas cu plasticul în mână și polițiștii au plecat în trombă după el„, a scris șoferul, pe rețeaua de socializare Facebook.

„Deodată a apărut în spatele nostru și după depășirea care a făcut-o, a început să frâneze brusc în fața noastră, nu știu de ce, pentru că am condus respectând limitele de viteză și toate regulile. A făcut-o de mai multe ori, eu am filmat numai de două ori. Am oprit la un echipaj care a stat pe autostradă, băiatul (șoferul care îl șicana – n.r.) a venit înapoi, pe contrasens, și când polițiștii au venit cu etilotestul, el a părăsit parcarea foarte repede.

N-am văzut clar cum s-a întors, dar pe autostradă n-are cum să vină înapoi, în mod normal”, a declarat pentru Ziar de Hunedoara Kassay Hunor, bărbatul șicanat în trafic.

foto: youtube.com

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Atac cu bombă în Monaco, orașul bogaților. Un oligarh ar fi fost ținta atacului
Digi24
Câte minute rezistă rușii pe linia frontului: „Situația este de așa natură încât în toamnă va fi fie pace, fie mobilizare”
Cancan.ro
S-a aflat! Cine e bărbatul MORT în atentatul din Monaco. Panică totală în Principat, după atacul cu bombă
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Sesizare penală după controlul la complexul Cosmopolis: Ministrul Mediului reclamă un „atentat la sănătatea publică”
Mediafax
Mulți șoferi fac asta pe caniculă fără să știe că pot fi AMENDAȚI
Click
Secretele lui Djokovic la 39 de ani: dieta și rutina zilnică a marelui campion. La ce a renunțat sportivul care caută un nou titlu la Wimbledon
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
Cum a reușit Matei să copieze la Bacalaureat: 'Nici Einstein nu putea să vină cu asta'
Ce se întâmplă doctore
Intervenția estetică la care Gina Pistol a apelat din nou! E total schimbată: „Nu trebuie să fim toate la fel”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Chery Tiggo 9: SUV-ul chinezesc care vine cu ambiții mari în România
Descopera.ro
Care este orașul din lume cu cei mai mulți oameni?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Nu ratezi nicio fustă, Bulă! Niciuna!
Descopera.ro
Cremele de protecție solară sunt esențiale, însă unele pot fi neconforme