Prima pagină » Știri » Tânărul care a condus beat și fără permis, apoi a lovit cu mașina doi adolescenți și a fugit de la locul accidentului, a fost arestat

Tânărul care a condus beat și fără permis, apoi a lovit cu mașina doi adolescenți și a fugit de la locul accidentului, a fost arestat

Tânărul care a condus beat și fără permis, apoi a lovit cu mașina doi adolescenți și a fugit de la locul accidentului, a fost arestat
Tânărul de 19 ani care s-a urcat la volan deși era băut și nu are permis, apoi a lovit cu mașina doi adolescenți în localitatea brașoveană Feldioara, fugind de la fața locului, a fost arestat, miercuri, el fiind cercetat și pentru furt deoarece furase mașina cu care a provocat accidentul.

Tânărul de 19 ani care s-a urcat la volan deși era băut și nu are permis, apoi a lovit cu mașina doi adolescenți în localitatea brașoveană Feldioara, fugind de la fața locului, a fost arestat, miercuri, el fiind cercetat și pentru furt deoarece furase mașina cu care a provocat accidentul.

Potrivit procurorului Marian Chiriac de la Parchetul Judecătoriei Brașov, tânărul a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, el fiind cercetat pentru cinci infracțiuni: conducere pe drumurile publice fără a avea permis de conducere, părăsirea locului accidentului fără încuviințarea Poliției, conducere sub influența alcoolului și două fapte de vătămare corporală din culpă.

Conform purtătorului de cuvânt al Poliției Județene Brașov, comisar-șef Liviu Naghi, luni seară tânărul de 19 ani a băut împreună cu niște amici, apoi a profitat de faptul că unul dintre prietenii săi a lăsat mașina cu cheile în contact și s-a urcat la volanul autoturismului, deși nu are permis de conducere.

În jurul orei 21.30, pe DN13, în localitatea Feldioara, tânărul a lovit doi adolescenți, un băiat de 17 ani și o fată de 16 ani, care mergeau pe marginea drumului.

Conform sursei citate, tânărul de 19 ani a abandonat apoi mașina și a fugit de la locul accidentului, însă a fost prins de polițiști după aproximativ o oră. La testarea cu aparatul etilotest s-a stabilit că acesta avea o alcoolemie de 0,84 la mie, fiind dus la spital pentru recoltare de probe biologice.

Cei doi adolescenți accidentați au fost transportați cu două ambulanțe SMURD la Spitalul Județean Brașov. Potrivit medicilor, băiatul de 17 ani este în stare mai gravă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Imperiul secret al filmelor piratate a căzut! Cum au spart polițiștii italieni rețeaua CINEMAGOAL care făcea milioane din streaming ilegal
Digi24
Trump așteaptă cu groază ziua în care va trebui să facă față „Fantomei de 5,02 dolari”
Cancan.ro
Nicușor Dan a semnat decretul! Veste de ULTIMA ORĂ pentru români
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga, imagini incendiare în costum de baie pe plaja din Maldive
Adevarul
Detalii tulburătoare în cazul crimei din Bihor. Autopsia indică urme clare de violență sexuală asupra fetei de 18 ani
Mediafax
Fosta iubită a unui cântăreț celebru, acuzată că a pus la cale uciderea lui
Click
Horoscop vineri, 22 mai. Leii au o zi specială, iar Balanțele trăiesc clipe magice alături de partenerul lor
Digi24
„Ceva s-a întâmplat cu ea”. O membră a juriului din Moldova explică de ce a primit România doar 3 puncte la Eurovision
Cancan.ro
Planul AUR pentru revigorarea pensiilor. Legea care îi ajută pe toți pensionarii din România
Ce se întâmplă doctore
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Se modifică procedura de obținere a permisului de conducere
Descopera.ro
De ce dinozaurii carnivori aveau brațe așa mici?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?
Descopera.ro
Oase de la 37 de oameni au fost găsite într-un vas uriaș de piatră vechi de sute de ani