Prima pagină » Știri » Un agent de la Poliția Rutieră Ilfov, rănit grav după ce a fost lovit de un microbuz și proiectat într-un tramvai

Un agent de la Poliția Rutieră Ilfov, rănit grav după ce a fost lovit de un microbuz și proiectat într-un tramvai

Un agent de la Poliția Rutieră Ilfov, rănit grav după ce a fost lovit de un microbuz și proiectat într-un tramvai
Un agent de la Poliția Rutieră Ilfov a fost internat cu fracturi, vineri, după ce motocicleta cu care mergea a fost lovită de un microbuz, polițistul fiind proiectat într-un tramvai, în zona stației de metrou Pipera, a declarat purtătorul de cuvânt al Brigăzii Rutiere a Capitalei, Andrei Codău.

Un agent de la Poliția Rutieră Ilfov a fost internat cu fracturi, vineri, după ce motocicleta cu care mergea a fost lovită de un microbuz, polițistul fiind proiectat într-un tramvai, în zona stației de metrou Pipera, a declarat purtătorul de cuvânt al Brigăzii Rutiere a Capitalei, Andrei Codău.

lui Andrei Codău, polițistul, în vârstă de 27 de ani, a plecat pe motocicletă, în jurul orei 7.00, de la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului (IPJ) Ilfov și se îndrepta spre ieșirea din Capitală, pentru a ajunge în zona pe care trebuia să o patruleze.

Accidentul s-a produs pe Bulevardul Dimitrie Pompeiu din Sectorul 2 al Capitalei, în dreptul stației de metrou Pipera, pe sensul de mers spre Tunari, din cauza șoferului unui microbuz care venea din sens opus și ar fi virat, fără să se asigure, pentru a intra în curtea unei clădiri de birouri. Șoferul microbuzului a lovit motocicleta, agentul de poliție rutieră fiind proiectat într-un tramvai care staționa în zonă.

Polițistul a suferit o fractură de femur la piciorul stâng și o fractură la braț, fiind transportat la Spitalul de Urgență Floreasca.

Șoferul microbuzului este cercetat de polițiștii bucureșteni pentru vătămare corporală din culpă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe