Prima pagină » Știri » Un bărbat a murit după ce a furat o mașină de la firma unde lucra, apoi s-a răsturnat cu ea de pe un pod

Un bărbat a murit după ce a furat o mașină de la firma unde lucra, apoi s-a răsturnat cu ea de pe un pod

Un bărbat a murit după ce a furat o mașină de la firma unde lucra, apoi s-a răsturnat cu ea de pe un pod
Un bărbat de 34 de ani, agent de pază la o firmă din Buzău, a murit, în noaptea de joi spre vineri, după ce a furat o mașină din curtea societății și, fără să aibă permis, a plecat la drum provocând un accident la ieșirea din oraș, unde s-a răsturnat de pe un pod, de la câțiva metri înălțime.

Un bărbat de 34 de ani, agent de pază la o firmă din Buzău, a murit, în noaptea de joi spre vineri, după ce a furat o mașină din curtea societății și, fără să aibă permis, a plecat la drum provocând un accident la ieșirea din oraș, unde s-a răsturnat de pe un pod, de la câțiva metri înălțime.

În noaptea de joi spre vineri, bărbatul de 34 de ani a luat un autoturism din curtea societății la care era angajat ca agent de pază și a pornit la drum, deși nu avea permis de conducere, transmite corespondentul MEDIAFAX.

La ieșirea din Buzău, pe un pod, din cauza lipsei de experiență la volan, tânărul a pierdut controlul asupra mașinii și a căzut cu autoturismul într-o râpă, de pe un pod, de la o înălțime de câțiva metri.

Bărbatul nu purta centură de siguranță, iar în urma impactului a fost proiectat prin parbriz în afara autoturismului care a căzut peste el, tânărul murind sub greutatea mașinii.

„Din cauza vitezei neadaptate și a lipsei de îndemânare a conducătorului auto, având în vedere că acesta nu deținea permis de conducere, a pierdut controlul asupra autoturismului, care s-a răsturnat în afara părții carosabile. Din acest impact, conducătorul auto a fost proiectat în afara autoturismului, care l-a comprimat, astfel că bărbatul a decedat”, a declarat, imediat după accident, comisarul Silviu Dinu, de la Poliția Rutieră Buzău.

Martorii accidentului spun că și administratoirul drumului are partea lui de vină pentru acest accident întrucât în zonă parapeții de protecție ai podului au doar câțiva centimetri înălțime.

„Parapetul nu se pune la nivelul acesta, parapetul ar trebui sa fie puțin mai înalt pe un asemenea pod cu trafic intens. Dacă ar fi fost parapetul mai înalt cred că ar fi avut o șansă în plus să supraviețuiască, nu cred că mai ajungea în râpa aceea”, a declarat unul dintre martorii tragediei.

„Dacă parapeții erau la o jumătate de metru măcar, mașina se oprea și poate omul acesta trăia”, a adăugat un alt martor.

Trupul bărbatului mort în accident a fost dus la Serviciul de Medicină Legală din Buzău, în timp ce polițiștii au deschis, în acest caz, un dosar penal pentru a stabili clar împrejurările în care bărbatul a luat mașina din curtea societății și cum s-a petrecut tragedia.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
DOCUMENTE. Contractul de lobby al Administrației Nicușor Dan duce la consilierul lui Trump
Digi24
Reacția primarului PSD al Galațiului la declarația lui Sorin Grindeanu, care a ezitat să spună că drona care a explodat este rusească
Cancan.ro
Putin, primele DECLARAȚII despre drona căzută pe un bloc din Galați: 'Rusia e pregătită să facă o...' 😲
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Val de ironii după mesajele MApN legate de drona căzută în Galați. Mii de comentarii au împărțit internetul în două: „Blocul era pe direcția dronei”
Mediafax
Anunțul momentului de la Putin. „Războiul din Ucraina se apropie de sfârșit”
Click
Horoscop 29 mai - 5 iunie. Racii au de luat o decizie grea, Balanțele au parte de evoluție profesională și șanse de câștig suplimentar
Digi24
Anchetă după tragedia din Târgu Jiu: informații șocante despre bărbatul suspectat de dublă crimă
Cancan.ro
DOLIU în politica din România! A murit Maria Dina
Ce se întâmplă doctore
A ignorat luni întregi un nodul la sân. La 21 de ani, tânăra a ajuns la operație cu o tumoră de aproape 2 kilograme
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cine va plăti mai mult pentru RCA în 2026?
Descopera.ro
Cât de aproape suntem de călătoriile interstelare rapide?
Râzi cu lacrimi
4 bancuri cu Meșterul Manole. – Ana e fată bună. O să fac casă cu ea!
Descopera.ro
Îți place să stai la masă cu alte persoane? Vești bune de la specialiști!