Prima pagină » Știri » Un secretar de stat susține că o altă persoană i-a FURAT identitatea, motiv pentru care a depus plângere penală la poliție: „Sună la prefecți și cere bani”

Un secretar de stat susține că o altă persoană i-a FURAT identitatea, motiv pentru care a depus plângere penală la poliție: „Sună la prefecți și cere bani”

Un secretar de stat susține că o altă persoană i-a FURAT identitatea, motiv pentru care a depus plângere penală la poliție: „Sună la prefecți și cere bani”

Secretarul de stat din Ministerul Energiei, Constantin Ștefan, a depus plângere la poliție, pentru furt de identitate, susținând că o altă persoană pretinde că ar fi chiar el și ar cere sume de bani și foloase necuvenite.

Constantin Ștefan, suspendat din funcție de la Complexul Energetic Oltenia, a fost promovat pe un post de secretar de stat la Ministerul Energiei.

Acesta spune că a primit telefoane, prin care i s-a adus la cunoștință că numele lui este folosit de altcineva, care încearcă să facă rost de bani, pe seama numelui și a poziției pe care o ocupă în minister.

„Am sesizat deja organele abilitate!”

„În atenția Prefecturilor de Județ, Sucursalelor Hidroelectrica și altor autorități din țară precum și a opiniei publice.

Vă aduc în atenție faptul că o persoană necunoscută care se dă drept persoana mea Ștefan Constantin – Secretar de Stat din Ministerul Energiei, sună la prefecții de județ și la directorii din Hidroelectrica pentru a cere sume de bani și alte foloase necuvenite, inclusiv materiale.

Rog pe această cale, ca atunci când sunteți sunați de o persoană care se dă drept „Ștefan Constantin-Secretar de Stat din Ministerul Energiei” cerându-vă sume de bani și foloase necuvenite, să anunțați de îndată organele abilitate în vederea luării, cu celeritate, a măsurilor legale ce se impun în vederea pedepsirii acesteia.

Țin să aduc la cunoștință celor care îmi folosesc numele și calitatea mea oficială cu scopul de a mă denigra și de a-mi produce prejudicii de imagine, că am sesizat deja organele abilitate!”, a anunțat gorjeanul, pe pagina de socializare.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
De ce e periculos să aprindem aragazul ca să ne încălzim? Riscurile intoxicării cu monoxid de carbon
Digi24
Oficial BNR: „Reducerea de 10% în administrație nu e suficientă”. Marea problemă: Suntem tot în România anilor '60 a lui Ceaușescu
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
Mediafax
Cursuri suspendate sau desfășurate online în
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
„Santinela Arctică”. Propunerea Germaniei pentru a reduce tensiunile cu SUA legate de Groenlanda și modelul pe care s-ar baza
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Meghan Markle și Prințul Harry se întorc împreună în Marea Britanie pentru prima dată după patru ani