Prima pagină » Știri » Un tânăr din Iași și-a anunțat sinuciderea pe Facebook. „Am fost prost, nu am reușit să renunț la diavol”

Un tânăr din Iași și-a anunțat sinuciderea pe Facebook. „Am fost prost, nu am reușit să renunț la diavol”

Un tânăr din Iași și-a anunțat sinuciderea pe Facebook. „Am fost prost, nu am reușit să renunț la diavol
Un ieșean în vârstă de 27 ani s-a sinucis la doar câteva clipe după ce a anunțat pe Facebook că va face acest lucru.

Un tânăr în vârstă de 27 de ani din Iași s-a spânzurat cu un cordon de fereastră, după ce, în prealabil, și-a anunțat gestul prin intermediul unei postări pe Facebook. Deși un prieten a sunat la 112 imediat ce a văzut mesajul ieșeanului, polițiștii au ajuns la fața locului când acesta decedase deja.

M. C. lucra la o frizerie din oraș, relatează presa locală. Vineri seara, bărbatul a publicat pe contul său de pe rețeaua de socializare un scurt text în care mărturisea că urmează să-și pună capăt zilelor. Motivul deciziei sale ar fi fost dependenta de jocurile de noroc.

„Acestea îmi sunt ultimele cuvinte. Știu că doare, am fost prost, nu am reușit să renunț la diavol. Jocurile m-au adus aici, mă voi duce alături de fratele meu. ADIO”, a scris el.

La scurt timp, postarea tânărului a fost văzută de un prieten, care a anunțat imediat Poliția. Când echipa de intervenție a sosit la fața locului însă, Marian se spânzurase deja.

Unul dintre frații săi, care locuiește de mai mult timp în Anglia, a anunțat pe Facebook că trupul neînsuflețit al bărbatului a fost depus la Capela „Sf. Petru și Pavel”, înmormântarea urmând să aibă loc marți, 6 aprilie.

FOTO: Facebook

Potrivit presei locale, mama lui M.C. a murit pe când acesta avea 11 ani. Pentru că tatăl lui avea probleme cu alcoolul, băiatul și sora lui mai mică au ajuns într-un centru de plasament. În anul 2008, ieșise din sistemul de plasament și devenise frizer.

Acum, printre cei care și-au exprimat regretele pe Facebook se numără și vechii lui clienți, care s-au oferit chiar să contribuie cu bani pentru o ajuta pe sora tânărului să facă înmormântarea.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul șef ANPC a luat „țeapă” cu biletul la concertul Metallica
Digi24
Cum încearcă presa rusă să creeze tensiuni între București și Kiev cu o minciună despre participarea lui Zelenski la B9
Cancan.ro
Andreea Sasu a fost dusă din nou de urgență la spital. Philipp Plein, mesaj sfâșietor
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Bolizi de sute de mii de euro folosiți de fiul procurorului Gigi Valentin Ștefan, anchetat într-un dosar de trafic de influență
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Locurile spectaculoase din România care au scăpat de aglomerație. Care sunt destinațiile oferă peisaje impresionante, liniște și experiențe autentice
Digi24
Schimb de replici între Adrian Câciu (PSD) și Oana Gheorghiu, după concertul Metallica: „A stat la lojă. Adoră privilegiile”
Cancan.ro
Ce au găsit medicii pe trupul lui Alexandru, copilul care a fost dispărut. Abia acum s-a aflat!
Ce se întâmplă doctore
Focar de norovirus pe o navă de croazieră din Caraibe: peste 100 de persoane infectate. Cum diferă de Covid-19 și Hantavirus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Noul model Dacia Striker, surprins în trafic pe autostrada din Argeș. Imagini exclusive cu noul crossover
Descopera.ro
Ce s-ar întâmpla dacă rotația Pământului s-ar schimba?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
O descoperire uimitoare pune sub semnul întrebării originile vieții animale