Prima pagină » Știri » Valeriu Tabără a fost supus unei noi intervenții chirurgicale la Spitalul Județean din Timișoara

Valeriu Tabără a fost supus unei noi intervenții chirurgicale la Spitalul Județean din Timișoara

Valeriu Tabără a fost supus unei noi intervenții chirurgicale la Spitalul Județean din Timișoara
Fostul ministru al Agriculturii Valeriu Tabără, care a suferit, în urmă cu 11 zile, o fractură de femur la ambele picioare în urma unui accident rutier, a fost supus, marți, unei noi intervenții chirurgicale la Spitalul Județean din Timișoara, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Fostul ministru al Agriculturii Valeriu Tabără, care a suferit, în urmă cu 11 zile, o fractură de femur la ambele picioare în urma unui accident rutier, a fost supus, marți, unei noi intervenții chirurgicale la Spitalul Județean din Timișoara, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean Timișoara, Liana Dacilescu, a declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, că Valeriu Tabără a fost supus celei de-a doua intervenții chirurgicale, la Secția de Ortopedie.

„Valeriu Tabără a fost operat în cursul zilei de astăzi (marți- n.r.) la Spitalul Județean. El se simte foarte bine, iar medicii sunt mulțumiți de evoluția sa”, a declarat Liana Dacilescu.

Potrivit sursei citate, fostul ministru al Agriculturii a fost operat la piciorul drept, după ce în urmă cu opt zile fusese supus unei prime intervenții chirurgicale la piciorul stâng.

Accidentul în care a fost implicat Valeriu Tabără a avut loc în 7 decembrie, la ieșirea din localitatea Izvin spre Recaș, după ce autoturismul Dacia Logan pe care îl conducea a lovit un cap de pod, apoi s-a răsturnat. Valeriu Tabără era singur în mașină.

Șeful Unității de Primire a Urgențelor din cadrul Spitalului Județean din Timișoara, Mihai Grecu, declara că Valeriu Tabără a suferit o fractură de femur bilaterală, fiind nevoie de o intervenție chirurgicală.

Fostul ministru al Agriculturii Valeriu Tabără a candidat pentru cel de-al cincilea mandat de deputat, în colegiul electoral din zona Recaș din județul Timiș, și a pierdut alegrile, cu 19,74% din voturi, în fața contracandidatului său de la USL, consilierul județean Cătălin Tiuch, care a primit 55,17% din voturi.

Ulterior, el a anunțat, din spitalul unde era internat în urma accidentului, că se va retrage din viața politică.

La jumătatea lunii septembrie, Valeriu Tabără a fost supus unei intervenții chirurgicale de tip by-pass la Institutul de Boli Cardiovasculare din Timișoara.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O țară în care lucrează sute de mii de români discută creșterea vârstei de pensionare
Digi24
Putin reînvie „poporul sovietic”. România este vizată de o nouă lege promulgată de către dictatorul de la Kremlin
Cancan.ro
S-a aflat acum! Ce alimente au consumat Antonella și Sara în Ajunul Crăciunului. Ar fi fost contaminate, potrivit specialiștilor. Poliția are deja 5 suspecți
Prosport.ro
FOTO. Diana Munteanu arată impecabil în costum de baie, la 47 de ani. Imaginile de pe plaja din Maldive sunt spectaculoase
Adevarul
Raport cutremurător: zeci de soldați moldoveni bătuți crunt în cazarme, unii au ajuns la spital cu traumatisme grave și fracturi severe
Mediafax
Meteorologii ANM fac anunțul cu privire la primele zile din 2026. Temperaturi neobișnuite la început de an
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Mimica lui Zelenski când Trump a spus că Putin vrea să ajute Ucraina să reușească
Cancan.ro
Vlăduța Lupău a primit o nouă LOVITURĂ, după ce s-a aflat că numele ei apare într-un dosar penal internațional. Unde a fost de urgență luni, 29 decembrie
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un tunner german a desenat viitoarea Dacia. Randările cu C-Neo care aprind discuțiile
Descopera.ro
Este bine sau rău ca elevii să aibă teme de vacanță?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Nevastă-mea s-a tâmpit… Ștrulă: – De ce?
Descopera.ro
Trump este singurul care îl poate obliga pe Putin să facă pace, transmite șeful NATO