Prima pagină » Știri » Viorel Toma: ANPM a acordat și revizuit acorduri de mediu pentru aproape 700 de km de autostradă

Viorel Toma: ANPM a acordat și revizuit acorduri de mediu pentru aproape 700 de km de autostradă

Viorel Toma: ANPM a acordat și revizuit acorduri de mediu pentru aproape 700 de km de autostradă
Președintele Agenției Naționale de Protecție a Mediului, Viorel Toma, a declarat, vineri, la Bacău, că instituția a acordat și revizuit acorduri de mediu pentru aproape 700 de kilometri de autostradă, titularul acordurilor fiind CNAIR.

Viorel Toma, președintele Agenției Naționale de Protecție a Mediului a declarat, vineri, la conferinta de presă susținută de ALDE Bacău, că instituția a acordat și a revizuit acorduri de mediu pentru aproape 700 de kilometri de autostradă.

„Discutând despre autostrăzi, nu neapărat că ele ar fi cele mai importante, pentru că sunt și alte proiecte importante, dar discutând despre autostrăzi, într-adevăr erau proiecte de autostrăzi care stăteau la Agenția de Protecția Mediului de 3 ani și jumătate. Într-adevăr, din cauza aceasta nu puteau să fie executate aceste autostrăzi. Dar în tot mandatul meu am emis acorduri de mediu și am reviziut acorduri de mediu pentru 698 de km de autostradă, toate aceste acorduri de mediu au fost date titularului CNAIR, care bineînteles au început să treacă la executarea acestor autostrăzi”, a declarat Toma.

El a mai spus că în prezent, la Agenția Națională de Protecția Mediului nu mai este niciun proiect referitor la autostrăzi.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Dacă izbucnește al Treilea Război Mondial, acestea sunt cele mai sigure 3 țări din lume în care să te poți refugia
Digi24
Puternicul aliat al Iranului din „Axa Rezistenței” care nu a intrat încă în luptă. De ce preferă să rămână în umbră deocamdată
Cancan.ro
Ea este femeia din Timișoara ucisă de propriul fiu, de 8 martie. Vecinii fac dezvăluiri ULUITOARE
Prosport.ro
FOTO. Adriana Petrescu e prinsă în Dubai. Ea duce o viață separat de soțul ei, Dan Petrescu: „Am vrut să-i asigur pe toți că sunt în siguranță”
Adevarul
De la fast-food la tehnică militară: o firmă misterioasă din Râșnov, fără angajați, vrea să producă drone militare. Legături cu un fost ofițer SRI condamnat
Mediafax
NASA a trimis 2.500 de meduze în spațiu: s-au întors 60.000, dar ceva nu era în regulă
Click
Marina Almășan, la Judecătorie de mână cu noul iubit, Sorin Mărcuș: „A vrut s-o susțină în caz că venea Georgică Cornu” De ce a lipsit omul de afaceri timișorean de la ultima înfățișare
Digi24
Sondaj. Ce partide ar vota românii la alegerile parlamentare: AUR rămâne pe primul loc, dar este în scădere
Cancan.ro
Laura Cosoi și Cosmin Curticăpean au aflat sexul bebelușului: 'Ne-am gândit și la nume'
Ce se întâmplă doctore
Ce operații estetice are Mara Bănică? Cum arăta înainte de îmbunătățirile fizice. Nimeni nu a recunoscut-o
Ciao.ro
Parada posterioarelor! Imagini de neratat cu cei mai mulați colanți ai vedetelor din România
Promotor.ro
Repară acum, economisește la următoarea vizită în service: cum funcționează voucherul de 5%
Descopera.ro
Trucul simplu de 10 minute care te face mai fericit!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Alinuța: – Tocmai am pus capăt unei relații de cinci ani
Descopera.ro
Comisia Europeană folosește Inteligența Artificială pentru a detecta alimente contaminate