Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Adrian Severin: „Nicușor Dan vorbește de parcă nu a participat la GUVERNARE în ultimii ani”

Adrian Severin: „Nicușor Dan vorbește de parcă nu a participat la GUVERNARE în ultimii ani”

Adrian Severin, fost europarlamentar și fost ministru de Externe, a comentat luni seară, la emisiunea „Marius Tucă Show”, intenția Primarului General, Nicușor Dan, de a candida la alegerile prezidențiale.

„E limpede că se încearcă un fel de copie a candidatului Călin Georgescu sau a tipului de candidat Călin Georgescu. Mă uit puțin și la intonație, mă uit și la gesturi, mișcarea mâinilor. Dar mă uit la conținutul discursului. Domnul Nicușor Dan vorbește ca și când n-ar fi fost participant la guvernare, la administrarea țării, a Bucureștiului, la conducerea unui partid, la activitatea unui partid… în ultimii ani. (…) Bineînțeles, el este susținut de partide, vine din partide, a lucrat cu partidele. A guvernat, în sensul larg al cuvântului, cu partide. Putem să vorbim despre guvernarea Bucureștiului. Vorbea de COVID, despre faptul că în timpul pandemiei românii au fost nefericiți, dar el a fost unul dintre campionii modului, concepției de administrare în timpul pandemiei. Bucureștiul este, într-adevăr, un oraș de cîteva milioane de locuitori, este un eșantion important al populației românești, nu neapărat ca și orientare politică, dar în orice caz ca viață, ca aspirații. Cine a guvernat în perioada aceea?”, a spus Adrian Severin.

Vezi ediția completă a emisiunii „Marius Tucă Show” (16.12.2024):

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Carrefour își vinde magazinele! Frații Pavăl de la Dedeman vor prelua operațiunile retailerului 
Digi24
Trenuri de tezaur ajunse adăposturi de pisici. Cum își bate joc statul de propriul patrimoniu național: „Doar executăm ce ni se spune”
Cancan.ro
Cauza morții afaceristului Sorin a fost publicată. Ce arată rezultatele autopsiei bărbatului care a decedat în accidentul din Iași
Prosport.ro
FOTO. Una dintre cele mai frumoase sportive a trădat SUA pentru China! A ales să concureze la Jocurile Olimpice pentru țara părinților nu pentru țara ei natală
Adevarul
Primele imagini cu fiul lui Ramzan Kadîrov după accidentul în care a fost implicat. Adam, vizibil schimbat
Mediafax
Investiție uriașă. Un startup va investi 1,2 miliarde de euro în centre de date și modele AI
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Două țări au devenit, peste noapte, un obstacol în calea noilor sancțiuni ale UE împotriva petrolului rusesc
Cancan.ro
Asta ar fi fost scăparea soților Sorin și Diana Iacob din accidentul produs în Iași? Tatăl lui rupe tăcerea: 'Nu înțeleg de ce a plecat cu
Ce se întâmplă doctore
Cine este Oase de la Power Couple? CRBL a povestit cum a fost „trădat“ de acesta după ce au câştigat „Asia Express“
Ciao.ro
Sună periculos, trage fusta mai jos! Vedetele din România s-au aplecat prea mult și s-a văzut tot
Promotor.ro
Mașina diesel pentru cei care vor performanță în teren și confort pe asfalt. Disponibilă imediat în România
Descopera.ro
Misterul apei de pe Marte: Ce au descoperit oamenii de știință?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
O navă spațială sovietică ar fi fost regăsită după 60 de ani de la dispariție