Prima pagină » Știri » Un bărbat din Vaslui A MURIT după ce a căzut dintr-o căruță condusă de un tânăr beat

Un bărbat din Vaslui A MURIT după ce a căzut dintr-o căruță condusă de un tânăr beat

Un bărbat din Vaslui A MURIT după ce a căzut dintr-o căruță condusă de un tânăr beat
Un bărbat de 55 de ani, din municipiul Vaslui, a murit după ce a căzut în cap de la peste trei metri înălțime dintr-o căruță plină cu coceni care s-a răsturnat din cauză că tânărul care o conducea era în stare avansată de ebrietate, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Un bărbat de 55 de ani, din municipiul Vaslui, a murit după ce a căzut în cap de la peste trei metri înălțime dintr-o căruță plină cu coceni care s-a răsturnat din cauză că tânărul care o conducea era în stare avansată de ebrietate, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit cercetărilor desfășurate de polițiștii vasluieni, accidentul s-a petrecut pe un drum sătesc din localitatea Gârceni în momentul în care tânărul de 35 de ani care conducea căruța a intrat cu roata într-un șanț de pe marginea șoselei, în intenția de a vira la stânga, pe un alt drum din sat.

Ulterior, căruța s-a răsturnat în afara drumului, iar bărbatul de 55 de ani, aflat pe încărcătura de coceni de porumb, a căzut în cap de la peste trei metri înălțime.

„La foarte scurt timp de la producerea accidentului, la fața locului a sosit fiul victimei care, fără să mai aștepte ambulanța, și-a urcat tatăl în autoturismul personal, iar apoi a plecat spre spital. Pe drum, cei doi s-au întâlnit cu echipajul medical care, în ciuda efectuării manevrelor de resuscitare, nu au mai putut să-l salveze pe bărbatul de 55 de ani”, a declarat, joi, corespondentului MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Vaslui, Mihaela Ștraub.

Polițiștii deplasați la locul accidentului pentru efectuarea anchetei l-au testat pe căruțaș cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind de 1,02 mg/l alcool pur în aerul expirat. Pe numele tânărului de 35 de ani a fost întocmit dosar penal pentru comiterea infracțiunii de ucidere din culpă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Europa respiră ușurată după plecarea lui Viktor Orbán. Bruxelles-ul scapă de blocajul Ungariei
Digi24
Explicațiile unui jurat Eurovision din R. Moldova pentru votul acordat Alexandrei Căpitănescu
Cancan.ro
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Triunghiul Trump - Xi - Putin. Jocul de culise dintre SUA, China și Rusia și vestea neașteptată pentru România
Mediafax
O țară frecventată de români înăsprește regulile privind perioada de ședere pentru turiști
Click
Daniel Pavel, primele declarații după ce și-a înmormântat tatăl chiar în ziua finalei „Desafio: Aventura”: „Nu știi niciodată când cel de Sus taie firul!”
Digi24
Reacția lui Traian Băsescu la criza politică: „Niște amatori de proastă calitate”. Ce crede despre alegerea unui premier tehnocrat
Cancan.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Ce se întâmplă doctore
Cât câștigă Andra pentru un concert. Suma uriașă pe care o încasează artista. Măruță a dezvăluit TOT
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Rovinieta se scumpește cu aproape 100 de lei pentru mașinile vechi. Ce normă de poluare scapă de majorare?
Descopera.ro
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
O pastilă zilnică ar putea ajuta pacienții să își mențină greutatea după tratamentele cu Wegovy sau Mounjaro