Prima pagină » Știri politice » Quintus: „Becali e rău de gură, dar pe noi ne interesează și partea interioară”

Quintus: „Becali e rău de gură, dar pe noi ne interesează și partea interioară”

Quintus:
Președintele de onoare al PNL, Mircea Ionescu Quintus, a declarat, luni dimineață, înaintea ședinței BPC, că el va susține intrarea europarlamentarului George Becali în PNL, afirmând că acesta este "un bun creștin", dar și "rău de gură", fapt care ajută formațiunea înainte de alegeri.

Președintele de onoare al PNL, Mircea Ionescu Quintus, a declarat, luni dimineață, înaintea ședinței BPC, că el va susține intrarea europarlamentarului George Becali în PNL, afirmând că acesta este „un bun creștin”, dar și „rău de gură”, fapt care ajută formațiunea înainte de alegeri.

„Eu îl simpatizez pe domnul Becali, este un bun creștin, e un om care a ajutat foarte mulți nevoiași și este foarte popular, ori noi ne pregătim pentru alegerile din 9 decembrie. Numele Becali o să-i folosească, după părerea mea, nu numai lui, și altor candidați ai noștri din toată țara, pentru că se va răspândi această știre și măcar dacă simpatizanții Stelei se vor îndrepta spre candidații noștrii…”, a spus Quintus zâmbind.

El a precizat că cel mai probabil va fi de acord cu intrarea lui Becali în PNL.

„Becali e rău de gură, dar pe noi ne interesează și partea interioară”, a mai spus președintele de onoare al PNL.

Quintus a mai afirmat că este stelist, chiar dacă este ploieștean și ține cu echipa de fotbal Petrolul.

„Mie mi-a plăcut omul ăsta, cu defectele…”, a mai declarat seniorul PNL, arâtând spre gură.

Președintele PSD, Victor Ponta, a declarat, luni, că George Becali va candida din partea USL într-un colegiu din Sectorul 6, același în care va candida și Dan Diaconescu, aliatul PDL, el afirmând că Becali va câștiga.

„Am discutat cu domnul Antonescu – și săptămâna trecută, am discutat și azi – și cred că este o idee foarte bună ca domnul Becali să candideze din partea noastră, exact în colegiul în care va candida domnul Dan Diaconescu, care e aliatul PDL”, a spus Ponta.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Atac cu bombă în Monaco, orașul bogaților. Un oligarh ar fi fost ținta atacului
Digi24
Câte minute rezistă rușii pe linia frontului: „Situația este de așa natură încât în toamnă va fi fie pace, fie mobilizare”
Cancan.ro
S-a aflat! Cine e bărbatul MORT în atentatul din Monaco. Panică totală în Principat, după atacul cu bombă
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Sesizare penală după controlul la complexul Cosmopolis: Ministrul Mediului reclamă un „atentat la sănătatea publică”
Mediafax
Mulți șoferi fac asta pe caniculă fără să știe că pot fi AMENDAȚI
Click
Secretele lui Djokovic la 39 de ani: dieta și rutina zilnică a marelui campion. La ce a renunțat sportivul care caută un nou titlu la Wimbledon
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
Cum a reușit Matei să copieze la Bacalaureat: 'Nici Einstein nu putea să vină cu asta'
Ce se întâmplă doctore
Intervenția estetică la care Gina Pistol a apelat din nou! E total schimbată: „Nu trebuie să fim toate la fel”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Chery Tiggo 9: SUV-ul chinezesc care vine cu ambiții mari în România
Descopera.ro
Care este orașul din lume cu cei mai mulți oameni?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Nu ratezi nicio fustă, Bulă! Niciuna!
Descopera.ro
Cremele de protecție solară sunt esențiale, însă unele pot fi neconforme