Prima pagină » Știri » 26 de percheziții la locuințele unor suspecți de furt din conducte cu produse petroliere

26 de percheziții la locuințele unor suspecți de furt din conducte cu produse petroliere

26 de percheziții la locuințele unor suspecți de furt din conducte cu produse petroliere
Polițiștii au descins, duminică, în 26 de locuințe ale unor suspecți de furt din magistrale de transport de produse petroliere, anchetatorii emițând 31 de mandate de aducere pe numele unor persoane pentru a fi audiate.

Polițiștii au descins, duminică, în 26 de locuințe ale unor suspecți de furt din magistrale de transport de produse petroliere, anchetatorii emițând 31 de mandate de aducere pe numele unor persoane pentru a fi audiate.

Perchezițiile se desfășoară într-un dosar aflat în instrumentarea IPJ Olt, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slatina.

La acțiune participă peste 150 de polițiști de la Serviciul de Investigații Criminale, Serviciul de Investigarea Fraudelor și Serviciul de Ordine Publică, din cadrul IPJ Olt, precum și polițiști din județele Argeș, Vâlcea, Gorj, Mehedinți, Teleorman și Dâmbovița, sprijiniți de luptători SAS din cadrul IPJ Olt și luptători SIAS- IGPR.

Activitățile vizează 31 de persoane suspectate că, în perioada decembrie 2012 – februarie 2013, au furat din conductele magistrale de transport de produse petroliere, aparținând unei societăți comerciale și tăinuire.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Cetatea Ada-Kaleh ar putea fi restaurată cu bani europeni