Prima pagină » Magazin » Fostul iubit al Micăi a fost lângă ea până în ultimul moment. Ce i-a spus bărbatul înainte ca „Prințesa de la Abracadabra” să moară

Fostul iubit al Micăi a fost lângă ea până în ultimul moment. Ce i-a spus bărbatul înainte ca „Prințesa de la Abracadabra” să moară

Fostul iubit al Micăi a fost lângă ea până în ultimul moment. Ce i-a spus bărbatul înainte ca „Prințesa de la Abracadabra

Mihaela Niculescu, cunoscută sub numele de Mica sau de „Prințesa de la Abracadabra” a trăit, în ultimii ani de viață, o frumoasă poveste de dragoste alături de un tânăr care a preferat să fie alături de ea până în ultima clipă.

Chiar dacă cei doi s-au despărțit recent, bărbatul a vizitat-o la spital și a susținut-o din punct de vedere moral în ultimele zile în care Mica a trăit.

„Am înțeles că a fost la spital când a deschis pentru ultima oară ochii, înainte ca ea să moară. Ea s-a bucurat foarte tare când l-a văzut, iar el a îngenuncheat în fața ei și i-a spus că o iubește. Se pare că ei au întrerupt relația la un moment dat, pentru că el să-și găsească o slujbă și să câștige măcar jumatate din veniturile Micăi. Știu că ea avea un salariu bun, de 60 de milioane”, au povestit surse apropiate familiei.

Mihaela Nicolescu a murit pe data de 14 martie la spitalul Fundeni. Aceasta suferea de ciroză hepatică. „Michaela Niculescu a murit în urma unui șoc hemoragic prin sângerare masivă. Fusese internată cu insuficiență hepatică, ciroză hepatică, a fost transferată de la Spitalul Universitar de Urgență București în urmă cu două săptămâni”, a declarat pentru Mediafax managerul Institutului Clinic Fundeni, Dr. Carmen Orban.

Potrivit apropiaților, Mica știa de un an de boala necruțătoare, dar a preferat să sufere și să lupte în tăcere, sperând că își va reveni. Din păcate, starea ei a devenit din ce în ce mai gravă, iar la mijlocul lunii ianuarie a fost internată la Spitalul Universitar, fiind transferată ulterior la Fundeni.

Până în ultimele zile petrecute în afara spitalului, Mica a mers la serviciu, fiind IT-ist la IBM, și a ieșit alături de prieteni în cluburile de karaoke. Pe 17 ianuarie, Mica a postat pe Facebook un mesaj tulburător: „I married not in sickness and in health, but instead, I married sickness Himself. And our best man is currently the Universitary Hospital. Our host, rather” (Nu m-am căsătorit cu cineva ca să-mi fie alături la bine și la rău, ci m-am căsătorit cu Boala însăși. Iar cavalerul nostru de onoare, sau mai bine zis gazda noastră, este Spitalul Universitar).

Michaela Niculescu (31 de ani) a renunțat la lumea artistică după rolul din Abracadabra, a urmat Facultatea de Limbi și Literaturi Străine și a obținut două doctorate, la Oxford și Viena. După ce a lucrat ca traducător, redactor și producător la Humanitas, a devenit lector universitar și s-a angajat la IBM.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cursă contra cronometru pentru PNRR. Dragoș Pîslaru anunță un acord pentru implementarea jaloanelor înainte de termenul limită
Digi24
Pedeapsa lui Trump pentru țările NATO care nu l-au ajutat în Orientul Mijlociu: mutarea trupelor SUA din Europa
Cancan.ro
ULTIMA dorință a lui Mircea Lucescu. Ce le-a spus medicilor, cu puțin timp înainte să moară
Prosport.ro
Gestul lui Răzvan Lucescu de care trebuie să audă toată România: „Asta spune totul despre el! Formidabil!”
Adevarul
Sondaj înainte de alegeri în Ungaria: partidul de opoziție Tisza, avans semnificativ în fața formațiunii lui Viktor Orbán
Mediafax
Program de Paște 2026 în marile magazine. Când mai ai timp pentru cumpărături înainte de sărbători
Click
De ce nu vrea Anamaria Prodan să-și ia adio de la Mircea Lucescu: „A fost un om ales de Dumnezeu”
Digi24
Momentul în care o profesoară din Iași sare dintr-o mașină de ride-sharing în mers. Șoferul a filmat totul
Cancan.ro
Ce MESAJ a scris Gică Hagi pe coroana funerară depusă la căpătâiul lui Mircea Lucescu
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Naba Salem înainte de operații estetice! Drama prin care a trecut vedeta! S-a schimbat enorm în ultimii ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Povestea SUV-ului cu 4 stele Euro NCAP care i-a salvat viața lui Mircea Lucescu într-un accident petrecut în 2012
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit de ce îmbătrânește creierul!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Un virus din fructele de mare a trecut la oameni și provoacă o boală cronică