Prima pagină » Știri » Paznicul unui liceu argeșean spune că a văzut-o urcându-se într-un tir pe femeia dispărută vineri

Paznicul unui liceu argeșean spune că a văzut-o urcându-se într-un tir pe femeia dispărută vineri

Un paznic de la Liceul "Ion Mihalache", din Topoloveni, județul Argeș, a declarat anchetatorilor că a văzut-o pe dâmbovițeanca de 36 de ani, dispărută în noaptea de vineri spre sâmbătă, urcându-se într-un tir, într-o zonă unde opresc de obicei navetiștii pentru a lua mașini de ocazie spre Dâmbovița.

Un paznic de la Liceul „Ion Mihalache”, din Topoloveni, județul Argeș, a declarat anchetatorilor că a văzut-o pe dâmbovițeanca de 36 de ani, dispărută în noaptea de vineri spre sâmbătă, urcându-se într-un tir, într-o zonă unde opresc de obicei navetiștii pentru a lua mașini de ocazie spre Dâmbovița.

Paznicul liceului le-a declarat polițiștilor că a văzut, vineri noapte, o femeie care aștepta la marginea orașului Topoloveni o mașină de ocazie, iar la un moment dat aceasta s-a urcat într-un tir, bărbatul fiind convins că este vorba despre femeia dispărută după ce a ieșit de la serviciu și al cărei cadavru mutilat, fără cap și membre, a fost găsit în albia râului Argeș, transmite corespondentul MEDIAFAX.

„Pare adevărat, sunt și urme de sânge găsite pe balustrada podului peste Argeș de la Cățeasca, tronson rutier pe unde intră autocamioanele grele pe Autostrada București – Pitești. Se poate să fi fost luată și la ocazie, dar cineva, ca să se răzbune în halul ăsta, așa… De ce-a tranșat-o, a omorât-o, dar ce a tăiat-o, să fi fost o răzbunare? Suntem convinși că pe imaginile video de la benzinăria de la intrare în Leordeni se vede tot, camerele video au surprins cu siguranță toate autovehiculele care au trecut prin zonă în acea noapte”, a declarat un sătean din comuna argeșeană Cățeasca.

Potrivit aceluiași sătean, au fost găsite pete de sânge la pod la Cățeasca, haine într-un sanț, inclusiv pantaloni albi, „probabil cei din costumul de lucru al fetei de la brutărie”.

„Am înțeles că ar fi găsit și lenjerie intimă și sutienul. Necazul e că asasinul e în libertate. Eu cred că femeia a fost violată și omorâtă și apoi tăiată în bucăți în mașină, după care i-a fost aruncat trupul mutilat în Argeș, iar celelalte părți din corp au fost aruncate pe te miri unde, în altă zonă a țării”, a mai spus săteanul.

Anchetatorii încearcă să refacă pas cu pas drumul parcurs de femeie la ieșirea din schimbul doi, iar dacă crima a avut loc între Topoloveni și Cățeasca anchetatorii presupun că aceasta s-a petrecut rapid deoarece între cele două localități sunt doar nouă kilometri.

Cadavrul unei femei fără cap, fără mâini și fără picioare a fost găsit de un cioban, sâmbătă, în râul Argeș, în localitatea dâmbovițeană Petrești, satul Ionești.

Surse din rândul anchetatorilor spuneau că pe cadavrul femeii erau urme proaspete de sânge, fapt ce ar duce la ipoteza unei crime comise recent.

Luni după-amiază, anchetatorii au descoperit piciorul stâng al unui cadavru uman în albia râului Argeș, în zona unde a fost găsit și cadavrul secționat al unei femei, urmând să stabilească dacă este vorba despre o femeie de 36 de ani, din Dâmbovița, a cărei dispariție a fost anunțată sâmbătă.

Anchetatorii încearcă să stabilească dacă o femeie de 36 de ani din localitatea dâmbovițeană Valea Mare, dată dispărută de către familie, este cea al cărei cadavru a fost găsit în râul Argeș.

Rudele unei femei de 36 de ani au alertat Poliția, sâmbătă seară, despre dispariția acesteia după ce a fost dat publicității cazul femeii al cărei cadavru a fost găsit în râul Argeș. În noaptea de sâmbătă spre duminică, concubinul femeii și fostul soț al acesteia au fost audiați de către procurorul de caz.

Femeia, Iuliana Neblea, în vârstă de 36 de ani, era divorțată, lucra la o fabrică de pâine din Topoloveni (Argeș) și făcea zilnic naveta din localitatea Valea Mare din Dâmbovița, unde locuia împreună cu concubinul ei.

Sora femeii dispărute a susținut că bărbatul cu care aceasta trăia în concubinaj ar fi recunoscut-o la morgă, după semnele particulare.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Sesizare: Miros de gaze într-o școală din Capitală unde sunt amenajate secții de votare
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Anul 2026, istoric pentru infrastructura României: autostrăzi complet finalizate și sute de kilometri pregătiți de inaugurare
Mediafax
Prahova: În unele localități apa nu a ajuns încă. În altele au fost înregistrate avarii
Click
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Rodica Stănoiu, înmormântare stranie, fără preot. S-au cântat colinde în loc de veșnica pomenire.
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Deținerea unui smartphone la vârsta de 12 ani a fost asociată cu riscuri pentru sănătatea mintală și cea fizică