Prima pagină » Magazin » Janet Jackson, noua imagine a UNICEF

Janet Jackson, noua imagine a UNICEF

Janet Jackson, noua imagine a UNICEF
Cântăreața americană Janet Jackson a devenit noua imagine a UNICEF și va promova o campanie inițiată de această organizație pentru a combate foametea din Africa, informează contactmusic.com.

Artista americană a înregistrat deja un material video pentru UNICEF, în care își îndeamnă fanii să facă donații pentru a combate malnutriția copiilor din Sahel, o regiune din vestul și centrul Africii.

Janet Jackson afirmă că această campanie împotriva foametei este foarte importantă pentru ea, întrucât artista americană a dus de-a lungul anilor o veritabilă luptă cu problemele cauzate de fluctuațiile greutății sale corporale.

„Cred într-o lume în care niciun copil nu va mai muri de malnutriție și din alte cauze care pot fi prevenite. Din acest motiv militez și sprijin acele soluții salvatoare de vieți care sunt disponibile și promit tuturor copiilor că mă voi asigura că oamenii din lumea întreagă îi ascultă și vor participa la această schimbare care trebuie să se producă. UNICEF este cel mai bun partener posibil pentru această schimbare”, a declarat Janet Jackson.

„Știu ce înseamnă să te înfometezi intenționat. Înțeleg ce înseamnă să mănânci obsesiv. Lupta mea cu problemele cauzate de fluctuația greutății corporale și degradarea respectului de sine sunt chestiuni atât de personale și, cu toate acestea, presa le-a făcut să devină cât se poate de publice. Mă simt datoare să aduc hrană și iubire acelor copii care nu au parte de ele”, a adăugat artista americană.

Janet Jackson este cea mai mică dintre cei nouă copii ai familiei Jackson și, exceptându-l pe Michael, este singura care s-a bucurat de succes în cariera solo, reușind să vândă peste 70 de milioane de albume în lumea întreagă, de la debutul ei, în 1982.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul șef ANPC a luat „țeapă” cu biletul la concertul Metallica
Digi24
Avertisment de la Guvern: România riscă penalizări de 15 miliarde de euro
Cancan.ro
Andreea Sasu a fost dusă din nou de urgență la spital. Philipp Plein, mesaj sfâșietor
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Bolizi de sute de mii de euro folosiți de fiul procurorului Gigi Valentin Ștefan, anchetat într-un dosar de trafic de influență
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Rețeta grecească de gogoși care a cucerit internetul. Cum faci acest desert pufos și delicios în doar 20 de minute
Digi24
Schimb de replici între Adrian Câciu (PSD) și Oana Gheorghiu, după concertul Metallica: „A stat la lojă. Adoră privilegiile”
Cancan.ro
Ce au găsit medicii pe trupul lui Alexandru, copilul care a fost dispărut. Abia acum s-a aflat!
Ce se întâmplă doctore
Focar de norovirus pe o navă de croazieră din Caraibe: peste 100 de persoane infectate. Cum diferă de Covid-19 și Hantavirus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Noul model Dacia Striker, surprins în trafic pe autostrada din Argeș. Imagini exclusive cu noul crossover
Descopera.ro
Ce s-ar întâmpla dacă rotația Pământului s-ar schimba?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
Pierderea biodiversității amenință direct sănătatea oamenilor, arată un nou studiu: dispariția polenizatorilor afectează alimentația și veniturile