Prima pagină » Știri » Copil cu handicap de la o școală specială, în stare gravă după ce a căzut de la etaj

Copil cu handicap de la o școală specială, în stare gravă după ce a căzut de la etaj

Copil cu handicap de la o școală specială, în stare gravă după ce a căzut de la etaj
Un copil cu handicap de la o școală pentru elevi cu nevoi speciale a ajuns în stare gravă la Spitalul din Câmpulung Muscel, marți, după ce a căzut de la primul etaj al școlii, primele informații furnizate de polițiști fiind că băiețelul, în vârstă de 6 ani, ar fi fost împins de către o colegă.

Un copil cu handicap de la o școală pentru elevi cu nevoi speciale a ajuns în stare gravă la Spitalul din Câmpulung Muscel, marți, după ce a căzut de la primul etaj al școlii, primele informații furnizate de polițiști fiind că băiețelul, în vârstă de 6 ani, ar fi fost împins de către o colegă.

Purtătorul de cuvânt al Poliției Argeș, Dănuț Dinu, a declarat că în jurul orei 13.45 a fost primit un apel prin 112 că un băiețel de 6 ani de la o școală pentru copii cu nevoi speciale din Câmpulung Muscel a căzut de la primul etaj al instituției.

Potrivit sursei citate, primele informații arată că băiețelul ar fi fost împins pe geam de către o fată de 20 de ani, și ea elevă a școlii speciale.

„Aceste informații nu sunt certe, polițiștii au mers acum la fața locului”, a spus Dinu.

El a precizat că băiețelul este în stare gravă, fiind dus la spitalul din Câmpulung Muscel.

La rândul lor, reprezentanții Serviciului Județeran de Ambulanță Argeș au declarat că, inițial, au primit un apel prin 112 pentru a interveni la un copil care suferise o criză de epilepsie, însă ulterior au fost anunțați că băiatul a fost dus la spital cu o mașină, fără a se aștepta intervenția Serviciului de Ambulanță.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Cu cât a fost amendată o persoană care a trezit cu sirena unui vapor un urs polar care dormea într-un arhipelag norvegian
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvăşitoare. Fosta iubită a lui Dimitrov s-a pozat aproape goală: „Sunt fericită că trăiesc!”
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Expert spaniol în longevitate: „Nu aș recomanda aceste trei fructe nici celui mai mare dușman al meu”
Click
Ce l-a scos din sărite pe un turist aflat pe litoralul românesc: „Efectiv jur că sunt momente în care simt că nu mai pot”
Digi24
De ce a lipsit Nicușor Dan de la ceremoniile de Ziua Marinei. Explicațiile consilierului prezidențial Eugen Tomac
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Hyundai a stabilit prețurile pentru Ioniq 3. Cât costă rivalul pentru Renault 5?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Mesaj pe ușa unui vecin: Felicitări! Nu știu ce-i faci soției tale…
Descopera.ro
Câinii pot distinge între frica și tristețea stăpânilor, indică un studiu RMN