Prima pagină » Știri » Cinci persoane, între care doi copii, au murit după ce au căzut cu mașina într-un canal din Cernavodă

Cinci persoane, între care doi copii, au murit după ce au căzut cu mașina într-un canal din Cernavodă

Cinci persoane, între care doi copii, au murit după ce au căzut cu mașina într-un canal din Cernavodă
Cinci persoane, între care doi copii, au murit, duminică seară, după ce mașina în care se aflau a căzut de pe un pod, în zona localității Cernavodă, într-un canal de aducțiune adânc de aproximativ șapte metri, victimele fiind scoase după intervenția scafandrilor de la ISU Constanța.

Cinci persoane, între care doi copii, au murit, duminică seară, după ce mașina în care se aflau a căzut de pe un pod, în zona localității Cernavodă, într-un canal de aducțiune adânc de aproximativ șapte metri, victimele fiind scoase după intervenția scafandrilor de la ISU Constanța.

Accidentul a avut loc pe DN 22C, în afara localității Cernavodă, în zona unei stații de pompare a apei.

Potrivit reprezentanților Poliției Rutiere Constanța, autoturismul de teren în care se aflau cinci persoane, doi bărbați, o femeie și doi copii cu vârsta de până în zece ani, circula pe DN 22C, dinspre Cernavodă către localitatea Ștefan cel Mare. La un moment dat, în timp ce traversa un pod rutier peste un canal de aducțiune, șoferul, un bărbat în vârstă de 44 ani din Constanța, a pierdut controlul volanului, iar mașina a lovit balustrada de protecție din dreapta sensului de mers și a căzut de pe pod în apă.

La fața locului au ajuns mai multe ambulanțe și echipaje SMURD, precum și o echipă de scafandri de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) „Dobrogea”. După aproximativ patru ore s-a reușit scoaterea autoturismului din apă, care avea o adâncime de aproximativ șapte metri, mașina fiind ridicată cu o macara a unui agent economic din Cernavodă.

În autoturism au fost găsite trupurile celor cinci persoane, care și-au pierdut viața în urma accidentului.

Pe toată perioada intervenției de scoatere a autoturismului din canalul de aducțiune a fost necesară blocarea DN 22C și devierea traficului prin orașul Cernavodă. Circulația în zonă a fost reluată după aproximativ cinci ore.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marea Neagră înaintează pe Dunăre. Apa sărată poate ajunge la 25 km în interiorul Deltei. Pericol pentru apa potabilă
Digi24
Vladimir Kliciko, mesaj sfâșietor după moartea lui Hayden Panettiere. Ce a spus despre relația lor
Cancan.ro
Am făcut calculul. Ce pensie vei primi, în România, dacă ai muncit 35 de ani, cu un salariu de 4.000-5000 lei
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvăşitoare. Fosta iubită a lui Dimitrov s-a pozat aproape goală: „Sunt fericită că trăiesc!”
Adevarul
Numărătoare inversă pe șantierul Autostăzii A1 Lugoj - Deva. Când se va vedea „lumina de la capătul tunelului mare”
Mediafax
„Fac pariu că o să legalizeze drogurile”
Click
Coreeanul care și-a lăsat țara natală pentru România. Ce afacere inedită a pus pe picioare în Prahova
Digi24
Un elvețian a intrat în România cu o mașină de 200.000 de euro. Polițiștii de frontieră l-au urmărit și i-au confiscat-o
Cancan.ro
Ei sunt frații care s-au înecat în Olimp. Ce mesaj i-au trimis Vlad și Ionuț mamei lor, înainte de tragedie
Ce se întâmplă doctore
Loredana Groza, apariție fără inhibiții la 56 de ani! Ținuta din plasă care a atras toate privirile. Fanii au rămas uimiți
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Brandul care aduce în România rivalul chinez pentru Land Rover Defender
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – De ce ai burta așa mare? – Am mâncat 10 sarmale
Descopera.ro
Câinii pot „citi” emoțiile oamenilor. Creierul lor distinge chiar și supărarea