Prima pagină » Magazin » VACANȚA MEA. Ce mi-a plăcut, ce m-a enervat. Sulina, locul unde „rar vezi fițe”

VACANȚA MEA. Ce mi-a plăcut, ce m-a enervat. Sulina, locul unde „rar vezi fițe”

VACANȚA MEA. Ce mi-a plăcut, ce m-a enervat. O cititoare gândul ne-a trimis mai multe fotografii surprinse în vacanță la Sulina. "Am fost în vacanță la Sulina, un loc minunat și foarte liniștit. Oamenii sunt primitori, mâncarea este delicioasă atât la restaurante, cât și la gazde", ne povestește ea.

Cei care vor să scape de aglomerația din principalele stațiuni de pe litoral și să aibă parte în vacanță, mai degrabă, de liniște și de relaxare în natură, decât de lux, pot alege ca destinație de concediu Sulina.

„În Sulina poți merge la plajă sau cu barca în minunata Deltă. Orașul este drăguț, seara pe faleză nu se compară cu nebunia de pe falezele litoralului”, ne povestește Nicoleta Oltean, o cititoare gândul care și-a petrecut recent vacanța la Sulina.

„Turiștii care vizitează Sulina sunt cei cărora le place natura. Rar vezi fițe ca pe litoral. Luxul lipsește sau e existent doar în 2-3 pensiuni”, adaugă ea.

Foto: VACANȚA MEA/Nicoleta Oltean

Plimbările cu vaporul îi pot încânta pe turiștii care ajung aici, iar orașul este „încărcat de istorie și plin de povești pe care nu le auzi zilnic”, după cum ne mai explică Nicoleta Oltean.

„Venirea vaporului la ora 5 este senzațională. (…) Călătoria cu vaporul este puțin cam lungă, dar îți oferă o senzație de croazieră, nu apuci să te plictisești”, spune ea.

Foto: VACANȚA MEA/Nicoleta Oltean

Nicoleta Oltean a văzut și ea vaci venite pe plaja din Sulina, lucru pe care l-a surprins în imagini un alt cititor gândul. Ea nu a fost, însă, deranjată de animalele ajunse printre cearșeafuri.

„Plaja sălbatică te face să te simți natural, văcuțele vin la apă când este foarte cald”, ne-a povestit ea.

Foto: VACANȚA MEA/Nicoleta Oltean

Ce v-a plăcut, ce v-a enervat, ce v-a mirat, ce v-a impresionat, ce v-a șocat pe litoral sau la munte povestiți-ne, în câteva rânduri, și trimiteți imaginile explicite la adresa [email protected].

Fotografiile și impresiile voastre de vacanță vor fi publicate în gândul. Să ne bucurăm împreună, să ne ferim de locurile în care ni se oferă servicii proaste, să-i recunoaștem pe cei care știu să facă turism și să ne ofere un concediu de vis și să-i dăm la „ziar” pe cei care ne transformă vacanța într-un coșmar.

Salvați-vă adresa de email [email protected] și folosiți-o.

Recomandarea video

Mediafax
Cum s-a transformat o zonă din Bulgaria într-un magnet pentru britanici: Este ca Amalfi, dar mai ieftină
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Serialele tip microdrame generate de IA revoluționează industria divertismentului din China
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cercetătorii testează pentru prima dată pe oameni o tehnică de resetare celulară