Prima pagină » Știri » REVELION 2015 la Cluj: 10.000 de oameni au petrecut în Piața Unirii. Ce melodie le-a cântat primarul Emil Boc

REVELION 2015 la Cluj: 10.000 de oameni au petrecut în Piața Unirii. Ce melodie le-a cântat primarul Emil Boc

REVELION 2015 la Cluj: 10.000 de oameni au petrecut în Piața Unirii. Ce melodie le-a cântat primarul Emil Boc
Aproximativ 10.000 de persoane au sărbătorit Revelionul în Piața Unirii din Cluj-Napoca, unde au urmărit un spectacol de lumini, lasere și focuri de artificii, iar la miezul nopții primarul Emil Boc a urcat pe scenă și a cântat refrenul piesei "Wake me up" a trupei Avicii.

La Cluj-Napoca, aproximativ 10.000 de oameni au sărbătorit Revelionul în aer liber, în Piața Unirii, unde au ciocnit pahare de șampanie și au urmărit focul de artificii și un spectacol de lumini și lasere, un astfel de show fiind prezentat în premieră în oraș.

Organizatorii evenimentului le-au pus la dispoziția celor care au venit să petreacă Revelionul în stradă 700 de șampanii, iar înainte de miezul nopții atmosfera a fost întreținută de câteva trupe autohtone, dar a avut loc și un concert al trupei daneze The Asteroid Galaxy Tour.

Cu câteva minute înainte de miezul nopții, primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a urcat pe scena amplasată în Piața Unirii împreună cu mai mulți tineri și a numărat ultimele secunde ale anului 2014. Edilul a urmărit apoi de pe scenă focul de artificii și spectacolul de lumini și lasere, care a durat aproximativ 15 minute.

Emil Boc a cântat câteva versuri ale unei piese interpretate de trupa Avicii, anunțând astfel doi dintre invitații care vor concerta în 2015 la Cluj-Napoca – trupa Avicii și David Guetta.

„Vă mulțumesc că ați venit în număr așa mare. Haideți să vă dezvăluim o primă surpriză a ceea ce înseamnă Capitala Europeană a Tineretului și să vă spunem numele primilor artiști care vor concerta la Cluj în perioada 30 iulie – 2 august 2015. Haideți să încercăm împreună câteva versuri: «So, wake me up when it”s all over, When I’m wiser and I’m older», a cântat Emil Boc, pe scenă.

Imediat după ce a fredonat o parte din refrenul piesei „Wake me up”, interpretată de Avicii, primarul a anunțat că în 2015 la Cluj, care va fi Capitală Europeană a Tineretului, vor concerta „două nume de forță – Avicii și David Guetta”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Persoanele care au mai multe șanse să supraviețuiască cancerului au următoarele caracteristici, potrivit unui studiu amplu
Digi24
Coiful de la Coțofenești, recuperat cu ajutorul lui „Indiana Jones al lumii artei”: „Nu o fac pentru bani, ci pentru povești”
Cancan.ro
Valentin Sanfira, prima REACȚIE după dezvăluirile sfâșietoare făcute de Codruța Filip: 'Am găsit ceva mai valoros'
Prosport.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct azi! A fost dus cu targa la ATI
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
Mediafax
Florin Manole: „Mama mea a lucrat într-o croitorie toată viața. Salariul ei n-a crescut decât odată cu salariul minim”
Click
Valentin Sanfira, reacție după mărturiile dureroase ale fostei soții: „Nu tac pentru că nu am ce spune”
Digi24
„E o glumă”: Fostul reprezentant al armatei ungare afirmă că forțele armate ale țării sunt „la un pas de criză”
Cancan.ro
Codruța Filip, DISTRUSĂ de durere după divorț. Cum a chinuit-o Valentin Sanfira în cei 4 ani de căsnicie
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacă ai un far funcțional, dar celălalt este ars, te amendează poliția? Ce spune Codul Rutier în 2026
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Un castel cumpărat cu 2,5 milioane de euro, scos la licitație pentru „doar” 600.000 de euro