Prima pagină » Știri politice » Mesajul Elenei Udrea, din arest, de 8 Martie. „Este trist și dureros”

Mesajul Elenei Udrea, din arest, de 8 Martie. „Este trist și dureros”

Mesajul Elenei Udrea, din arest, de 8 Martie.
Elena Udrea regretă că nu îi poate oferi „o floare și o îmbrățișare propriei mame", a transmis Ruxandra Dragomir pe Facebook.

Fosta jucătoare de tenis Ruxandra Dragomir a publicat pe pagina sa de Facebook un mesaj din partea Elenei Udrea, în care afirmă că politiciana suferă foarte tare că nu poate fi alături de mama ei de 8 Martie.

„Elena m-a rugat să vă transmit La Mulți ani! M-a sunat ieri și mi-a promis că sună și azi”, a scris ea pe rețeaua de socializare.

„Ea este puternică și demnă. Nu vrea sub nicio formă să ne arate suferința prin care trece. Doar subliniază ori de câte ori poate, abuzul arestului preventiv. Nu doar pentru ea, ci pentru toate femeile și nu numai care trebuie să suporte acest tratament. Elena se află acolo fără probe, doar în baza unor denunțuri, iar judecătorii nu au dorit să fie judecată în libertate sau măcar arest la domiciliu. Au decis ca probatoriul procurorilor este suficient. Pentru asta, Elena nu-i poate dărui o floare și o îmbrățișasre propriei mame. Este trist și dureros”, a mai scris Ruxandra Dragomir.

Elena Udrea se află în arest preventiv în dosarul „Gala Bute”, după ce instanța supremă a respins contestația deputatei la măsura preventivă dispusă în 25 februarie.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ilie Bolojan la lansarea noii ediții a Studiului Economic al OCDE pentru România: „Aderarea la OCDE va deveni o realitate anul acesta, dar nu ca un obiectiv în sine, ci ca un mijloc”
Digi24
Cum a răspuns Călin Georgescu la întrebarea din ce bani trăiește. Misterul surselor de finanțare ale fostului candidat la președinție
Cancan.ro
Amantlâc! Bogdan Stancu s-a cuplat cu o celebră prezentatoare TV, deși e căsătorit. Avem imaginile incendiare
Prosport.ro
FOTO. „Ești perfectă”. Apariției vedetei i-a extaziat pe fani
Adevarul
Cât mai are România de recuperat din împrumuturile acordate de Nicolae Ceaușescu. Irakul și Mozambicul și-au plătit o parte din datorii
Mediafax
Șeful OCDE: Datoria publică a României va crește la 61,5% din PIB anul acesta / La cât se preconizează că va scădea rata inflației în 2027
Click
Prăjitură turnată cu mere de post. Un desert simplu și economic, ideal în post
Digi24
Cum ar putea cucerirea unei insule minuscule să prăbușească regimul de la Teheran și să deblocheze strâmtoarea Ormuz. Trump o dorește
Cancan.ro
O mare fabrică din România se închide după decenii de activitate. Peste 800 de angajați riscă să rămână fără loc de muncă
Ce se întâmplă doctore
Leonard Miron a ajuns de nerecunoscut. Transformare şocantă a fostului prezentator TV. A slăbit peste 60 de kg
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Primul oraș din România cu radare fixe e-Sigur. Amenzile ajung acasă în câteva zile
Descopera.ro
Cea mai veche peșteră din lume este mai bătrână decât dinozaurii!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La farmacie: - Aveți medicamente anti-potență? -La ce vă trebuie?
Descopera.ro
Cum îți organizezi casa fără stres și fără cheltuieli inutile