Prima pagină » Știri » Mașină cu trei pacienți dializați, lovită de un jeep într-o intersecție

Mașină cu trei pacienți dializați, lovită de un jeep într-o intersecție

Mașină cu trei pacienți dializați, lovită de un jeep într-o intersecție
O mașină specializată în transportul persoanelor dializate în care se aflau trei pacienți a fost lovită, la intersecția DN 2 E cu DJ 209 A, în localitatea suceveană Cornu Luncii, de un jeep al cărui șofer nu a acordat prioritate, o tânără dializată fiind rănită.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Județene Suceava, Ionuț Epureanu, un jeep condus de un bărbat de 57 de ani, din municipiul Fălticeni, nu a acordat prioritate în intersecția dintre DN 2 E și DJ 209 A, în comuna Cornu Luncii, și a lovit frontal un autoturism specializat în transportul persoanelor dializate, în care se aflau trei pacienți, transmite corespondentul MEDIAFAX.

În urma impactului, una dintre portierele mașinii de transport dializați s-a deschis, iar o pacientă, în vârstă de 20 de ani, a căzut din mașină și a fost rănită, fiind suspectă de fractură de stern și fiind transportată la spital pentru îngrijiri medicale.

Celelalte persoane implicate în accident nu au suferit răni, a spus Epureanu, care a menționat că șoferul jeep-ului este cercetat penal pentru vătămare corporală din culpă.

Circulația rutieră în zonă s-a desfășurat, alternativ, pe un sens de mers timp de o oră și jumătate, a mai spus sursa citată.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Oamenii nu merg la închisoare și nu plătesc taxe dacă beau apă din fântâna proprie
Digi24
Tinerii dispăruți în timpul unei excursii pe Transalpina au fost găsiți după aproape două zile de căutări
Cancan.ro
Șoferii de peste 68 de ani NU mai au voie să urce la volan. Mulți români sunt afectați!
Prosport.ro
FOTO. „Ești prea grasă”. Anisimova s-a enervat și a postat o poză cu ea mai mult goală, la piscină
Adevarul
Asul din mâneca dascălilor după ce CCR a respins creșterea cuantumului plății cu ora: „Corectarea măsurilor de austeritate nu mai poate fi amânată”
Mediafax
Haos la Cadastru: sistemul este blocat de trei zile. Un hacker pretinde că vinde datele ANCPI
Click
Denise Rifai, înșelată de fostul iubit! Prezentatoarea a făcut dezvăluirea în direct: „De-aia n-a mai fost nimic după”
Digi24
Prima eclipsă totală de Soare din Europa după 27 de ani. Din ce zone ale României va putea fi observată
Cancan.ro
Cum au fost surprinși Mihaela și Horațiu Anastasescu pe camerele de supraveghere, înainte de dispariție
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Alina Laufer după ce și-a făcut lifting facial! Nimeni nu o mai recunoaște: „Am apelat la această soluție. Sunt obsedată de perfecțiune”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Topul celor mai ieftine Dacia disponibile prin Rabla 2026
Descopera.ro
Revoluția care a schimbat istoria pentru totdeauna!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O blondă: – Acum citesc o carte managerială, economic financiară…
Descopera.ro
Risc crescut de coliziune pe orbită! Cei peste 10.000 de sateliți ai lui Elon Musk, în pericol