Prima pagină » Știri » Femeia din Capitală, care s-a urcat pe un bloc și amenința de peste 30 de ore că își va pune capăt zilelor, s-a aruncat în gol

Femeia din Capitală, care s-a urcat pe un bloc și amenința de peste 30 de ore că își va pune capăt zilelor, s-a aruncat în gol

Andrei Dumitrescu
Femeia care se urcase pe un bloc de opt etaje din centrul Capitalei și amenința că se sinucide, de joi de la ora 11.00, s-a aruncat de pe imobil, neputând fi convinsă să renunțe la gestul său, nici de negociatori, nici de soțul ei.

Potrivit unor surse din Poliție, femeia care se urcase pe blocul de pe strada George Enescu de joi dimineață, amenințând că se aruncă, era afectată de faptul că fiica sa murise de cancer.

Negociatorii Poliției Capitalei au încercat neîntrerupt, timp de peste 30 de ore, să o convingă să coboare, inclusiv aducându-i banii pe care spunea că îi datorează la întreținere, potrivit surselor citate. Polițiștii l-au adus pe bloc și pe soțul femeii pentru a o convinge.

Foto: Florina Neghină // Facebook.

Femeia s-a aruncat, însă, vineri, după ora 18.00.

Ea suferea de depresie după ce fiica ei, care suferea de cancer, a murit de curând, aceasta fiind singurul copil al femeii.

Înainte de a se urca pe clădire, femeia ar fi anunțat-o pe casiera blocului că dorește să moară pentru a-și revedea fiica.

Femeia avea antecedente medicale și a fost internată pentru depresie.

Conform procedurii în astfel de situații, în cauză a fost deschis un dosar de moarte suspectă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Poate Maia va deveni într-o zi președinta României”. Maia Sandu, întrebată din nou despre unirea Republicii Moldova cu România
Digi24
Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
Cancan.ro
Grindina a făcut prăpăd în România. Ciclonul a lovit o mare parte din țară
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
„Din doi săraci nu faci unul bogat”. Primăriile de la sat, în situații imposibile după „eficientizare”
Mediafax
Cel mai slab rezultat din istorie pentru titlurile de stat
Click
Cu ce sumă amețitoare se vinde fostul local al actorului Florin Călinescu: „Aici găseai cei mai buni papanași din București”. De ce a renunțat la afacere
Digi24
Omul pe care Putin îl vrea mort și care ar putea obține pacea în Ucraina: „Am avut de-a face cu ei mulți ani, știu cum să le vorbesc”
Cancan.ro
Cât durează finala Eurovision 2026. Ora la care se va termina spectacolul de la Viena
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Turcii și românii lucrează la o dronă terestră pentru armată: FOTO și primele detalii despre proiect
Descopera.ro
Vera West, femeia care a creat unul dintre cele mai recunoscute costume din istoria filmului horror
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
De ce muzica agresivă îi calmează pe unii oameni. Ce spun psihologii despre metal, furie și anxietate