Prima pagină » Știri » A intrat cu mașina în ușile Unității de Primiri Urgențe, nervos pentru că mamei sale, alături de care tocmai plecase de la spital, îi era rău. Ce s-a întâmplat mai departe

A intrat cu mașina în ușile Unității de Primiri Urgențe, nervos pentru că mamei sale, alături de care tocmai plecase de la spital, îi era rău. Ce s-a întâmplat mai departe

A intrat cu mașina în ușile Unității de Primiri Urgențe, nervos pentru că mamei sale, alături de care tocmai plecase de la spital, îi era rău. Ce s-a întâmplat mai departe
Un tânăr a fost amendat după ce a intrat cu mașina în ușile Unității de Primiri Urgențe de la Spitalul Județean Galați și a provocat un scandal în sala de așteptare, el revenind la spital cu mama sa,care a fost consultată anterior întrucât suferise un atac de panică și căreia i s-a făcut rău din nou

Tânărul, în vârstă de 23 de ani, a ajuns inițial, sâmbătă, cu mama sa la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean din Galați, unde aceasta a fost consultată și a primit o rețetă, după ce medicii au constatat că a suferit un atac de panică, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență din Galați, Lucica Grigorică, sâmbătă după-amiaza, tânărul a revenit cu mama sa la spital și a intrat cu mașina în ușile care despart sala de așteptare a UPU de garajul ambulanțelor.

„Era nervos și a intrat cu mașina în ușile de la sala de așteptare, unde erau și bolnavi și însoțitori ai acestora, care s-au speriat. Și-a motivat gestul spunând că mamei sale îi era rău. Femeia fusese consultată cu puțin timp înainte și primise o rețetă pentru atac de panică, dar pe drum se pare că i s-a făcut rău din nou. Probabil că era nemulțumit de timpul de așteptare, dar noi respectăm, așa cum se știe, acele coduri, în funcție de gravitatea cazurilor”, a afirmat Lucica Grigorică.

Ulterior, tânărul a provocat și un scandal în sala de așteptare, motiv pentru care s-a solicitat, de către personalul serviciului de pază, intervenția polițiștilor.

„S-a intervenit la Spitalul Județean în cazul unui tânăr care a intrat cu mașina în ușile Unității de Primiri Urgențe și care a provocat un scandal, motiv pentru care a fost sancționat cu amendă contravențională. El a spus că a intrat cu mașina fără să vrea în acele uși”, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Galați, Ștefan Gohoreanu.

Între timp, conducerea Spitalului Județean de Urgență din Galați a depus la Poliție o plângere penală pe numele tânărului, pentru distrugere.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Zelenski avertizează că Rusia ar putea primi până la 50.000 de soldați nord-coreeni
Digi24
Drona care a explodat în Bulgaria, aproape de România, a fost identificată. Ce arată analiza preliminară a epavei
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather anunță o toamnă cum nu prea a mai fost, în România. Ce se întâmplă în septembrie, octombrie și noiembrie 2026, în București. Pe ce dată ninge
Prosport.ro
FOTO. Irina Deleanu, imagini incendiare: „Îmi place să fiu cât mai naturală”
Adevarul
Satul din Europa desemnat „cel mai frumos din lume” a ajuns să încaseze zeci de mii de euro din amenzi pentru parcare. De ce s-au săturat localnicii de turiști
Mediafax
Buruiana pe care ar trebui să o ții departe de grădină cu orice preț și cum previi apariția ei
Click
Orașele din România care au cucerit doi turiști americani. Au ajuns din întâmplare în țara noastră și au cheltuit 4.000 de dolari
Digi24
Devin oamenii mai puțin inteligenți? Ce este „efectul Flynn invers” și de ce îi îngrijorează pe cercetători
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Alina Pușcău, mărturisire sfâșietoare înainte de operație. A fost diagnosticată cu cancer la sân în metastază: „Este singurul tratament care o să mă ajute să îmi salvez viața”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ce se întâmplă dacă trebuie să fugi cu Tesla în timp ce încarcă? Un atac armat reaprinde discuția
Descopera.ro
Este adevărat că inteligența oamenilor scade?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Badea Gheorghe: – Nu pot face dragoste!
Descopera.ro
Creierul este programat să recâștige greutatea pierdută, indică un studiu