Prima pagină » Magazin » Prinț și cerșetor, varianta modernă: cum a reacționat o familie de milionari când s-a mutat în casa unor oameni săraci

Prinț și cerșetor, varianta modernă: cum a reacționat o familie de milionari când s-a mutat în casa unor oameni săraci

Prinț și cerșetor, varianta modernă: cum a reacționat o familie de milionari când s-a mutat în casa unor oameni săraci
Detalii in Gandul!

Familia Bentley (Terry, soția sa, Sharon – ambii în vârstă de 54 de ani și fiica lor Kaylee, 26 de ani), milionară acum, a făcut schimb în cadrul unui show televizat cu Angela Carter-Begbie, mama divorțată a patru copii, potrivit DailyMail. În cadrul acestui program de televiziune, cele mai bogate familii din rândul celor 10% cele mai bogate din Marea Britanie sunt aduse în lumina reflectoarelor, alături de cele 10% cele mai sărace. Formatul emisiunii prespune nu doar schimbarea locuințelor între cei bogați și săraci, dar și încadrarea în bugetul săptămânal pe care îl are în mod obișnuit familia respectivă la dispoziție.

Dacă Terry are trei mașini parcate pe alee (un Porsche, un Range Rover și, evident, un Bentley), Angela conduce o Skoda veche, în zilele în care își permite să o alimenteze. „Am crezut că am murit și am ajuns în Rai” – descrie femeia în vârstă de 42 de ani proprietatea exclusivistă cu patru dormitoare în care a petrecut o săptămână. 

„Casa lor arată ca un showroom. Bucătăria este mare, au trei băi; eu trebuie să impart baia cu cei patru copii ai mei”, descrie Angela casa milionarilor.

Milionarii din familia Bentley au fost îngroziți să descopere că vor avea 138,83 de lire sterline ca să supraviețuiască –  suma de bani pe care Angela o are la dispoziție după ce își plătește chiria și facturile. Pe de altă parte, Kaylee cheltuiește 300 de lire sterline doar pe haine, iar viața ei include numeroase ieșiri în oraș (în care nici măcar nu se gândește la valoare notei, cartea ei de credit nu o dezamăgește niciodată, după cum scrie Dailymail).

Cite;te continuarea pe Business Magazin

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bolojan, declarație-bombă: „Zarurile au fost aruncate"
Digi24
Rusia amenință pe față patru țări NATO sub pretextul că sunt complice ale Ucrainei
Cancan.ro
Ce făcea fugarul Emil Gânj în curtea unei femei din Mureș. Localnica l-a fotografiat imediat, apoi a dat ALARMA în sat
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit pe milionarul cu 35 de ani mai bătrân decât ea pentru că a înșelat-o cu prietena ei
Adevarul
„Fabricile de mașini devin fabrici de tancuri”. Cum se sinucide economic UE și dă aripi ascensiunii fasciste
Mediafax
Veste proastă pentru turiștii care merg într-o țară europeană
Click
Pentru cine caută Liviu Vârciu parteneră: „Vrea să fie tătic”
Digi24
Izvorul Tămăduirii 2026. Ce nu ai voie să faci în Vinerea Luminată
Cancan.ro
Noua iubită a lui Valentin Sanfira a făcut haos în familia lui Liviu Dragnea: 'I-a băgat mâinile în gât'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Oana Roman în costum de baie la 50 de ani. Și-a etalat noua siluetă! A slăbit drastic
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
1 gram echivalează cu 28.400 de litri de benzină. Vehiculul nuclear care promite autonomie uriașă
Descopera.ro
Descoperire arheologică de mare importanță în România!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Uleiul de ricin: ce beneficii sunt cu adevărat susținute de știință?