Prima pagină » Magazin » Motivul incredibil pentru care o femeie din Egipt a divorțat de soțul ei, după 40 de zile de mariaj

Motivul incredibil pentru care o femeie din Egipt a divorțat de soțul ei, după 40 de zile de mariaj

Silviu Bănilă
Motivul incredibil pentru care o femeie din Egipt a divorțat de soțul ei, după 40 de zile de mariaj
Detalii pe gândul

Sameeha și-a susținut cauza în cadrul Tribunalului Familiei din Zananiri și a spus că incidentul cu șaorma a fost „ultimul pai” în relația cu proaspătul ei soț. Ea s-a măritat cu Ahmed, un profesor, după ce s-a văzut cu el doar două luni.

Potrivit femeii, Ahmed a considerat că ieșirile în oraș reprezintă o mare pierdere de bani. Inițial, tânăra nu a luat în seamă vorbele soțului, dar acestea s-au transformat în fapte, scrie odditycentral.com.

Chiar dacă are un job bun, Ahmed preferă un stil de viață modest, chiar și când vine vorba de mâncare. Înainte să plece la locul de muncă, bărbatul verifica întotdeauna pâinea din bucătărie. Într-o situație recentă, Sameeha a mâncat din produsul de panificație și soțul a obligat-o să consume doar orez și macaroane, timp de mai multe zile.

„Soțul meu este prea zgârcit”, a declarat femeia. Incidentul care a determinat-o pe Sameeha să divorțeze după 40 de zile a avut legătură cu șaorma. „M-a acuzat că mă folosesc de el pentru a comanda sandviciuri și sucuri”, a declarat tânăra.

„Când soțul meu a refuzat să-mi cumpere șaorma, am fost furioasă și el a continuat să dea vina pe mine, în mașină. El m-a jignit, spunându-mi „ipocrită” și mi-a zis că ieșirile în oraș reprezintă o greșeală”, a mai spus Sameeha.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bruxelles-ul are în sfârșit calendarul pentru aderarea Ucrainei și Moldovei la UE
Digi24
VIDEO NATO întărește „Poarta Focșani”. General al Alianței: „Suntem pregătiți oricând să luptăm. Chiar și în noaptea aceasta”
Cancan.ro
Cum a reacționat Nicoleta Luciu, după dezvăluirile făcute de Sile Cămătaru? Actrița a uimit pe toată lumea
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Europa, abandonată în brațele lui Putin? Prognoza unui fost șef al spionajului românesc după ce SUA au întors spatele UE
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Ce nu se face de Rusalii. 7 superstiții și tradiții respectate de credincioși
Digi24
„Iată cum doborâți un F-18”: imagini din taberele milițiilor iraniene. Antrenamente cu rachete antiaeriene contra avioanelor de luptă
Cancan.ro
Nicoleta Luciu, în centrul dezvăluirilor făcute de Sile Cămătaru: ,,A fost doar o..''
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Diana Matei în costum de baie la 44 de ani. Artista a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă: „Mi-e foame de când mă știu”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Exclusiv | Cele 400 de radare fixe vor fi puse în funcțiune abia în toamna anului viitor. CNAIR: „Acum se analizează ofertele”
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
România va avea primul centru de date din lume cu Inteligență Artificială Cuantică