Prima pagină » Sport » Dosarul Transferurilor. La șase ani de la condamnări, niciunul dintre inculpați nu mai este in închisoare. Câți bani a recuperat Fiscul

Dosarul Transferurilor. La șase ani de la condamnări, niciunul dintre inculpați nu mai este in închisoare. Câți bani a recuperat Fiscul

Dosarul Transferurilor. La șase ani de la condamnări, niciunul dintre inculpați nu mai este in închisoare. Câți bani a recuperat Fiscul
Dosarul Transferurilor zguduia lumea fotbalului românesc în urmă cu 6 ani. Acum, niciunul dintre cei opt inculpați in acest dosar nu se mai află în închisoare.

ANAF a reusit să recupereze în primii trei de la pronunțarea Curții de Apel peste jumătate din sumă, mai exact 7,2 milioane de euro. Potrivit Gazetei Sporturilor, din 2017 până în prezent, ANAF a mai recuperat doar 31.500 de euro, adica doar 0,5% din totalul datorat. Suma totală care trebuia recuperată de statul român se ridică la 12,8 milioane de euro.

Condamnările primite:

Ioan Becali a primit o pedeapsă de 6 ani și 4 luni de închisoare cu executare. A executat 2 ani și 6 luni

Cristi Borcea a primit o pedeapsă de 6 ani și 4 luni de închisoare cu executare. A executat 4 ani și 4 luni.

Victor Becali a primit o pedeapsă de 4 ani și 8 luni de închisoare cu executare. A executat 4 ani și 7 luni.

George Copos a primit o pedeapsă de 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare. A executat un an și o lună.

Mihai Stoica a primit o pedeapsă de 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare, pentru înșelăciune. A executat un an și 11 luni.

Jean Pădureanu a primit o pedeapsă de 3 ani si 4 luni de închisoare cu executare. A executat un an și 3 luni.

Gigi Nețoiu a primit o pedeapsă de 3 ani și 4 luni de închisoare cu executare. A executat un an și 9 luni.

Gică Popescu a primit o pedeapsă de 3 ani, o lună și 10 zile de închisoare cu executare. A executat un an și 8 luni.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Hotelul care îți dă banii înapoi în funcție de cât de mult plouă
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Trump, mesaj furibund pentru Iran: „Deschideți strâmtoarea, nenorociți nebuni, sau veți trăi în Iad. Slăvit să fie Allah”
Mediafax
BCE: România, printre țările UE cu cea mai mare creștere a investițiilor publice. Nivel record susținut de fonduri europene
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Copiii și ecranele: Cât este prea mult și ce pot face părinții