Prima pagină » Știri » Care este cel mai scump apartament din București scos la vânzare pe Olx

Care este cel mai scump apartament din București scos la vânzare pe Olx

Unul din cele mai spectaculoase apartamente din Capitală costă nu mai puțin de 2,5 milioane de euro și este amplasat în complexul One Herăstrău Park.

Acest triplex ocupă trei etaje, 11, 12 și 13 și reprezintă un penthouse unic, cu o zonă de terasă spectaculoasă și o vedere incredibilă a împrejurimilor: Lacul Floreasca, parcul Herăstrău, Zona de Business.

Locaţia este uşor accesibilă, în apropierea Ambasadei Chineze, la câteva minute de Parcul Herăstrău, de Promenadă Mall, de cartierul bucureştean Barbu Vacarescu-Pipera şi de metrou Aurel Vlaicu.

Penthouse-ul beneficiază de vedere deschisă Către lac şi verdeaţa, cu un design modern – contemporan cu suprafeţe vitrate generoase.

În preţ sunt incluse şi două locuri de parcare subterane.

Complexul are securitate 24h 7 şi supraveghere video.

Suprafaţa interioară: 345mp. Suprafaţa terasei: 120mp.

Nivelul 1 este compus din dormitor matrimonial cu baie proprie, camera dressing şi terasă, dormitor secundar cu baie proprie şi 2 dormitoare care împart cea de-a 3-a baie şi terasa.

Nivelul 2 este compus din living spaţios şi luminos cu zona de dining, bucătărie separată şi complet echipată şi grup sanitar.

Nivelul 3 este compus din camera hobby cu ieşire pe terasa cu Jacuzzi şi grup sanitar.

Finisaje de lux

Parchet, marmură şi podele ceramice. Mozaic italian şi ceramică în bai. Bucătărie şi camere complet echipate. Casă inteligentă. Jacuzzi exterior.

La un preț ceva mai „modest”, de 1 milion euro, puteți cumpăra un penthouse cu 4 camere, terasă și vedere panoramică, în zona Herăstrău, lângă Satul Francez – Le Club.

Apartamentul de lux se află la etajul 5 al unui imobil S+P+5 finalizat în 2007.

Are o suprafaţă totală de 300mp, 192mp utili şi 92mp terasa.

Este compus din living generos cu zona de dining (80mp), bucătărie separată şi echipată, 2 dormitoare cu bai proprii, dormitor secundar şi cea de-a 2-a baie. Toate camerele au ieşire pe terasă.

Separat mai are o terasă amenajată deasupra apartamentului.

Include 2 locuri de parcare (1 în garaj şi 1 exterior) şi 1 boxă.

Apartamentul este complet mobilat şi este potrivit pentru rezidenţă unei familii.

Sursă foto: Anunț OLX

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Harta razei rachetelor Iranului: Care sunt orașele mari din Europa care ar putea fi lovite. Intră și România în aria lor?
Digi24
De ce nu sare Rusia în ajutorul Teheranului. Avantajele Moscovei în cazul unui război de lungă durată în Iran
Cancan.ro
Doliu în lumea sportului! Și-a pus capăt zilelor la doar 42 de ani
Prosport.ro
FOTO. Anamaria Prodan a încălzit atmosfera cu apariția în costum de baie, la Predeal, deşi temperatura e cu minus!
Adevarul
„Nu ne apără scutul de la Deveselu, e exact invers”. Armele care ne-ar asigura împotriva unor rachete lansate din Iran
Mediafax
Unui violonist român i-a fost acordat dreptul de a folosi timp de 25 de ani o vioară Stradivarius estimată la 10 milioane de euro
Click
Petrecere sofisticată la Muzeul de Artă Recentă. Ce invitați a avut Lucie Portman, soția ambasadorului Marii Britanii în România, la aniversare
Digi24
Cine a lovit școala de fete din Iran, situată lângă o bază a Gărzilor Revoluționare? Explicațiile experților care au analizat imaginile
Cancan.ro
Revin ninsorile în România, potrivit meteorologilor AccuWeather. Când va ninge în Capitală
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Marie Jeanne Ion, la 20 de ani de la răpirea din Irak! Cum arată azi jurnalista. Nu o mai recunoști
Ciao.ro
Inna, Delia sau Gina Pistol, poze pe care le-ar vrea șterse! Ipostaze stânjenitoare în public
Promotor.ro
Dacia deschide comenzile în România pentru noul Spring, actualizat cu motorizări de 70 CP și 100 CP
Descopera.ro
Femeia care a făcut una dintre cele mai mari descoperiri din istorie
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O tipă e în pat cu noul iubit: – E prima oară când fac asta, nu vreau să-ți faci o părere proastă despre mine...
Descopera.ro
Ce s-a întâmplat după ce oamenii de știință au făcut agenții AI mai nepoliticoși?