Prima pagină » Știri » Care este cel mai scump apartament din București scos la vânzare pe Olx

Care este cel mai scump apartament din București scos la vânzare pe Olx

Unul din cele mai spectaculoase apartamente din Capitală costă nu mai puțin de 2,5 milioane de euro și este amplasat în complexul One Herăstrău Park.

Acest triplex ocupă trei etaje, 11, 12 și 13 și reprezintă un penthouse unic, cu o zonă de terasă spectaculoasă și o vedere incredibilă a împrejurimilor: Lacul Floreasca, parcul Herăstrău, Zona de Business.

Locaţia este uşor accesibilă, în apropierea Ambasadei Chineze, la câteva minute de Parcul Herăstrău, de Promenadă Mall, de cartierul bucureştean Barbu Vacarescu-Pipera şi de metrou Aurel Vlaicu.

Penthouse-ul beneficiază de vedere deschisă Către lac şi verdeaţa, cu un design modern – contemporan cu suprafeţe vitrate generoase.

În preţ sunt incluse şi două locuri de parcare subterane.

Complexul are securitate 24h 7 şi supraveghere video.

Suprafaţa interioară: 345mp. Suprafaţa terasei: 120mp.

Nivelul 1 este compus din dormitor matrimonial cu baie proprie, camera dressing şi terasă, dormitor secundar cu baie proprie şi 2 dormitoare care împart cea de-a 3-a baie şi terasa.

Nivelul 2 este compus din living spaţios şi luminos cu zona de dining, bucătărie separată şi complet echipată şi grup sanitar.

Nivelul 3 este compus din camera hobby cu ieşire pe terasa cu Jacuzzi şi grup sanitar.

Finisaje de lux

Parchet, marmură şi podele ceramice. Mozaic italian şi ceramică în bai. Bucătărie şi camere complet echipate. Casă inteligentă. Jacuzzi exterior.

La un preț ceva mai „modest”, de 1 milion euro, puteți cumpăra un penthouse cu 4 camere, terasă și vedere panoramică, în zona Herăstrău, lângă Satul Francez – Le Club.

Apartamentul de lux se află la etajul 5 al unui imobil S+P+5 finalizat în 2007.

Are o suprafaţă totală de 300mp, 192mp utili şi 92mp terasa.

Este compus din living generos cu zona de dining (80mp), bucătărie separată şi echipată, 2 dormitoare cu bai proprii, dormitor secundar şi cea de-a 2-a baie. Toate camerele au ieşire pe terasă.

Separat mai are o terasă amenajată deasupra apartamentului.

Include 2 locuri de parcare (1 în garaj şi 1 exterior) şi 1 boxă.

Apartamentul este complet mobilat şi este potrivit pentru rezidenţă unei familii.

Sursă foto: Anunț OLX

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
PSD, cu cuțitul la os. Luni se decide soarta Guvernului
Digi24
Paradoxul nord-coreean al lui Donald Trump: Umbra Iranului maschează o amenințare nucleară pentru care SUA nu au găsit nicio soluție
Cancan.ro
Prognoză luna mai 2026 | Meteorologii Accuweather anunță furtuni și ninsori în România
Prosport.ro
Cea mai frumoasă sportivă din lume a renunțat la haine și a stârnit reacții în rândul fanilor: „Cel mai tare trup de pe planetă”
Adevarul
Războiul din Pădurea Băneasa ia amploare. 6.000 de oameni, captivi între un dezvoltator care nu se ține de cuvânt și ecologiști
Mediafax
Grindeanu, replică dură la atacurile din partea USR: Voi sunteți din spuma mării, sunteți puri
Click
Cum arată casa de vacanță a Andreei Marin. Imagini de senzație cu locul în care își încarcă bateriile
Digi24
Rumen Radev proclamă „victoria asupra apatiei”, în timp ce „Bulgaria progresistă” revendică primul loc în alegerile anticipate
Cancan.ro
Un nou SCANDAL zguduie Familia Regală! Kate Middleton a ajuns în pragul disperării
Ce se întâmplă doctore
Cum arată mama lui Dan Bălan la 68 de ani. Ludmila Bălan a dezvăluit secretul „tinereții fără bătrânețe”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Primul oraș din România în care se introduce tram-trenul. Ce este acesta și cum va funcționa
Descopera.ro
Ce spune știința despre bărbații foarte inteligenți?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Cum riscă milioane de oameni să-și piardă cetățenia italiană?