Prima pagină » Știri » GÂNDUL LIVE. Bătaie în plină stradă în Argeș, filmată chiar de primar! Cum se apără edilul – VIDEO

GÂNDUL LIVE. Bătaie în plină stradă în Argeș, filmată chiar de primar! Cum se apără edilul – VIDEO

Scene incredibile în comuna Bârla din județul Argeș unde câțiva localnici s-au luat la bătaie chiar sub ochii primarului. Bărbatul nu s-a chinuit să cheme autoritățile și a început să-i filmeze pe scandalagii. La un moment chiar și o femeie este lovită, însă nimeni nu-i sare în ajutor. Imaginile video,prezentate în cadrul ediției de miercuri, 2 decembrie, a emisiunii GÂNDUL LIVE, vorbesc de la sine.

Mai multe persoane s-au luat la bătaie în comuna Bârla din județul Arad, iar scenele violente au fost filmate chiar de primarul localității, Voicu Gheorghe.

Acesta susține că scenele violente au pornit de la un incident în trafic, în urma căruia a fost amenințat cu o țeavă. Edilul a povestit pentru RomâniaTV faptul că mai mulți oameni au sărit în ajutorul lui, să îl apere de agresor, însă lucrurile au luat o turnură periculoasă.

Primarul din Bârla, martor la scene violente!

„Din păcate aceste lucruri nu caracterizează comună Bârla. De ceva vreme lucrurile au degenerat. Totul a pornit de la un incident în trafic. Persoana respectivă a coborât cu o țeavă la mine. Niște oameni au sărit să mă ajute. El a bătut unul dintre alți participanți la trafic. A trebuit să filmez toate aceste lucruri pentru că discutăm de persoane care fac parte dintr-un grup infracțional. Incidentul a degenerat am sunat la poliție. Le-am atras atenția verbal, am rugat consilierul personal să îi despartă, am mai rugat oameni și nu au îndrăznit să intervină. M-am simțit dator să filmez pentru că altfel nu aveam nicio probă”, a declarat primarul comunei Bârla.

Voicu Gheorghe, amenințat cu o țeavă

„Sper că instituţiile statului să își facă datoria. Eu sunt primarul, nu sunt luptător, nu gestionez eu aceste situații. Ele trebuie gestionate de Jandarmie și de Poliția Română”, a mai precizat acesta.

De asemenea, primarul a subliniat faptul că poliția a sosit la fața locului după 20 de minute, pentru că echipajul nu era în localitate. În plus, acesta susține că și în perioada alegerilor locale a fost amenințat de aceleași persoane.

„S-a deschis dosar de cercetare penală și sper că instituțiile statului să își facă treaba”, a mai spus edilul comunei din Argeş.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
O funcție uitată revine pe WhatsApp