Prima pagină » Actualitate » Autoturism strivit de un camion, pe un drum din Vaslui. Șoferul a murit, iar soția și cumnata sa au fost rănite (VIDEO)

Autoturism strivit de un camion, pe un drum din Vaslui. Șoferul a murit, iar soția și cumnata sa au fost rănite (VIDEO)

Un autoturism marca Ford în care se aflau trei persoane a fost strivit de un camion, sâmbătă dimineaţă, în comuna vasluiană Muntenii de Sus.

În urma impactului, șoferul, un bărbat de 58 de ani, a murit, iar soția și cumnata sa au fost rănite. Toți trei se îndreptau către Iași, când camionul a pătruns pe contrasens și a lovit frontal mașina în care se aflau.

Autoturismul a fost târât aproximativ 30 de metri și a fost scos în afara carosabilului. Şoferul camionului a declarat că nu ştie cum a ajuns pe contrasens, dar susține că i s-ar fi blocat volanul.

Detaşamantul de pompieri Vaslui au intervenit cu două autospeciale pentru descarcerare, o ambulanţă SMURD şi echipaje specializate pentru un accident rutier produs în localitatea Muntenii de Sus. La faţa locului au fost deplasate şi două ambulanţe SAJ (Serviciul de Ambulanță Județean) Vaslui. În accident sunt implicate un autoturism, un autocamion şi trei persoane. Două persoane sunt încarcerate”, au transmis reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Vaslui.

Pompierii de la Descarcerare au intervenit şi au reuşit să scoată victimele din Fordul strivit, iar medicii au început imediat să îl resusciteze pe şofer. Din păcate, în cazul său, medicii nu au mai putut face nimic și au declarat decesul.

Un șofer de TIR a murit strivit în cabină după ce camionul pe care îl conducea s-a răsturnat pe A1, lângă Orăştie, în județul Hunedoara

Un șofer de TIR a murit strivit în cabină, în noaptea de vineri spre sâmbătă, după ce camionul pe care îl conducea s-a răsturnat pe Autostrada A (A1), în apropiere de Orăştie, județul Hunedoara.

Echipajele de pompieri au deplasat la locul accidentului autospeciala de descarcere grea şi o ambulanţă, descoperind în cabina autotrenului un bărbat, de 50 de ani, fără viaţă”, au anunțat reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Hunedoara.

Șoferul a putut fi scos cu ajutorul unei macarale, din dotarea autospecialei de descarcerare grea cu care au acționat salvatorii la fața locului.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ghidul CNAS 2026: Ce analize și consultații gratuite poți face indiferent dacă ești asigurat
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Ex-soția vedetei Antena 1 s-a combinat cu multimilionarul Cosmopolis. De Sfântul Valentin, a scos-o la o înghețată
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Nicușor Dan, absent de la München, în timp ce Maia Sandu a avut întâlniri cu greutate. Capcana marginalizării
Mediafax
UE își reduce criticile la adresa lui Viktor Orbán de teama unor acuzații de interferență în alegeri
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Primele imagini cu ucigașul lui Gheorghe Chindriș. Tânărul de 26 de ani a fost capturat de forțele speciale SIAS
Ce se întâmplă doctore
Apariția incendiară a Andreei Bănică în costum de baie la 47 de ani a stârnit reacții: „De ce simți nevoia să te vedem dezbrăcată?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: O singură bandă are prioritate în sensul giratoriu, dar mulți șoferi o evită. Cum se aplică noua regulă din Codul Rutier
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
De ce balenele sudice fac pui tot mai rar?