Prima pagină » Știri externe » O femeie din Republica Moldova cu paşaport românesc a fost ucisă fără milă de propriul fiu, în Spania

O femeie din Republica Moldova cu paşaport românesc a fost ucisă fără milă de propriul fiu, în Spania

O femeie din Republica Moldova cu paşaport românesc a fost ucisă fără milă de propriul fiu, în Spania

O crimă oribilă în Spania, s-a petrecut  în localitatea Vinaròs din provincia Castellón.

Potrivit publicației abc.es, o moldoveancă de 45 de ani, cu pașaport românesc, a fost ucisă fără milă de fiul ei, după o ceartă aprinsă. Tânărul de 21 de ani a fost arestat.

O moldoveancă cu paşaport românesc a fost ucisă fără milă de propriul fiu, în Spania. Tânărul de 21 de ani a fost arestat

Polițiștii din Vinaròs au arestat, vineri seară, un tânăr de 21 de ani, acuzat că și-a înjunghiat mortal mama. Crima a avut loc în locuința familiei, aflată pe bulevardul Barcelona din oraș.

Câteva ore mai târziu, presupusul autor al crimei a fost arestat.

Un sfert din crime sunt comise de cetăţeni străini

Tânărul nu are antecedente penale, dar acum va trebui să răspundă în faţa legii într-un caz de violență domestică, fiind acuzat de moartea mamei sale.

Conform publicaţiei abc.es, infracțiunile comise de cetăţeni străini sunt de aproximativ 25%, adică un sfert din toate crimele comise în Spania.

În Spania există puțin peste 6.000.000 de imigranți, ceea ce reprezintă 13% din populație.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Becali aruncă bomba despre negocierile pentru Guvern
Digi24
Ruptură majoră între Rusia și cea mai mare țară din Asia Centrală. Active de miliarde de dolari au fost blocate la cererea Ucrainei
Cancan.ro
Mario Iorgulescu, prima REACȚIE după ce și-a aflat pedeapsa. Ce mesaj i-a trimis lui Dan Capatos 😲
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga, imagini incendiare în costum de baie pe plaja din Maldive
Adevarul
Diana Buzoianu îi răspunde lui Florin Prunea după acuzațiile de „videochat”: „Genul ăsta de atac furibund arată disperarea”
Mediafax
Greșeala fatală a salvatorilor din Maldive. Mărturia bărbatului care a recuperat trupurile italienilor
Click
Melek Patrisia a rupt tăcerea după sentința primită de Mario Iorgulescu. Ce a spus văduva lui Dani Vicol
Digi24
„La fel, dar diferit”. Cum i-a primit Xi pe Trump și Putin la Beijing și de ce s-a asigurat că diferențele vor fi observate
Cancan.ro
EL este bărbatul care se va ocupa de înmormântarea Amianei Păștină, femeia din Sibiu acuzată că și-a ucis mama
Ce se întâmplă doctore
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Amendă de peste 1.000 de lei pentru 51 km/h în localitate. Din iulie, sancțiunea crește
Descopera.ro
Ceva neașteptat a fost găsit într-un oraș vechi de mii de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. -Mămico, noi trăim ca animalele?
Descopera.ro
O „genă a longevității” ar putea proteja creierul de îmbătrânire și demență