Prima pagină » Știri » BREAKING NEWS. Ilie Năstase, denunțat la 112 că și-a agresat soția! Poliția a intervenit la domiciliul fostului tenismen + DECLARAȚII BOMBĂ (EXCLUSIV)

BREAKING NEWS. Ilie Năstase, denunțat la 112 că și-a agresat soția! Poliția a intervenit la domiciliul fostului tenismen + DECLARAȚII BOMBĂ (EXCLUSIV)

Radu Cristian
BREAKING NEWS. Ilie Năstase, denunțat la 112 că și-a agresat soția! Poliția a intervenit la domiciliul fostului tenismen + DECLARAȚII BOMBĂ (EXCLUSIV)
BREAKING NEWS. Ilie Năstase, denunțat la 112 că și-a agresat soția! Poliția a intervenit la domiciliul fostului tenismen + DECLARAȚII BOMBĂ (EXCLUSIV)

Fostul mare jucător de tenis Ilie Năstase a bătut-o pe soția sa vineri seară. Agresiunea s-ar fi produs într-o locație de pe strada Jandarmeriei din București.

Apelul la 112, făcut vineri seară

Fostul mare jucător de tenis a agresat-o vineri seară pe soția sa, spun surse GÂNDUL.RO. Serviciul de Urgență ar fi primit un apel în care s-ar fi specificat că Ilie Năstase a lovit-o pe soția sa.

„E adevărat ce a apărut în presă”

Contactată de jurnaliștii ProSport, soția lui Ilie Năstase a afirmat că ceea ce a apărut în presă este adevărat. Aceasta a mai spus că tot ce și-a dorit a fost să iasă teafără din casa în care locuia alături de soțul său.

„E adevărat ce a apărut în presă. Nu vreau să dau prea multe detalii, pentru mine e foarte important că am reușit să scap teafără pe ușă. Nu vreau să vorbesc urât la adresa lui. Tot ce mi-am dorit a fost să ies de acolo teafără. Nu am depus plângere din respect, că nu e frumos. Am stat împreună, a bucurat atâtea milioane de oameni. Ar fi fost urât din partea mea să vorbesc de rău despre el. Totul a pornit de la o chestie banală, dar nu vă pot detalia. Nu vreau să vorbesc prea multe. Nicodată nu l-am acuzat de ceva, nu sunt geloasă. Era liniște și pace și deodată… Tot ce pot să spun e că el e încărcat din alte părți și vine și se răzbună pe mine. Nu știu ce să vă spun, că acum sunt și sub șoc. M-am speriat foarte tare. Am 45 de ani și m-am speriat foarte tare”, a declarat Ioana Năstase pentru ProSport.

De asemenea, Ioana le-a mai spus jurnaliștilor că nu știe dacă va divorța de soțul său, dar că se va asigura să fie mai tot timpul cineva în preajma sa în perioada următoare pentru a nu degenera situația.

„Nu am 20 de ani să gândesc în 5 minute ce voi face mâine, dacă voi divorța sau nu. Dar mă voi gândi foarte bine, am un băiat de care vreau să mă bucur. Nu vreau să stau cu teamă că mi se poate întâmpla ceva rău. Eu abia venisem de la munte, am servit masa împreună, totul era ok. Totul s-a declanșat într-o fracțiune de secundă. Nu sunam la 112 dacă mă agresa doar verbal. Eu îl respect ca om, e o valoare, nu veneam eu acum să vorbesc… Nu mă așteptam să se afle la presă, dar nici nu pot să nu răspund, că ar fi urât din partea mea. Eu voi încerca să fie mai tot timpul cineva în preajma mea în perioada următoare pentru a nu degenera situația. Sunt atât de speriată încât nici nu-mi găsesc cuvintele. Chiar îmi tremură și acum picioarele…”, a mai spus Ioana Năstase pentru sursa citată.

Ce le-a spus Ioana polițiștilor

Soția tenismenului, Ioana, le-a spus polițiștilor că nu a fost bătută, ci că a fost o ceartă. Intrebată de oamenii legii dacă dorește să ceară ordin de protecție, aceasta a refuzat.

De asemenea, aceasta a mai spus că nu va depune plângere și că a chemat poliția doar pentru a putea ieși din casă. „Are multe probleme și trebuie să și le rezolve”, a conchis aceasta.

Oamenii legii au mers la locul în care fostul sportiv și-ar fi agresat soția, încercând să stabilească cu exactitate firul întâmplărilor din această seară.

Punctul de vedere oficial al Poliției Capitalei

„Cu privire la informațiile apărute în spațiul public, facem următoarele precizări: În seara de 8 ianuarie 2021, prin apel 112 a fost sesizat un conflict casnic. La fața locului s-au deplasat, de urgență, polițiști din cadrul Secției 2, care au luat legătura cu persoana care a reclamat situația. Aceasta a refuzat să formuleze plângere sau punerea în aplicare a unui ordin de protecție provizoriu”, transmite Poliția Capitalei.

Ilie Năstase, aproape de închisoare

În vara anului 2019, fostul tenismen a fost condamnat definitiv la 9 luni şi 10 zile de închisoare cu amânarea executării pedepseiDacă în următorii doi ani fostul tenismen va comite vreo faptă penală, acesta trebuie să execute şi noua pedeapsă.

Oamenii legii l-au prins pe fostul sportiv băut la volan, de două ori în doar 6 ore, în luna mai 2018. În acel moment, sportivul nu a acceptat să-i fie recoltate probe pentru stabilirea alcoolemiei.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șoc în lumea politică americană! ALIATUL lui Trump a murit „în urma unei boli scurte și subite”
Digi24
Tensiuni maxime. Americanii au lovit 140 de ținte din Iran. Teheranul atacă Bahrainul, Iordania, Qatarul, Omanul și Kuweitul
Cancan.ro
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Prosport.ro
Simona Halep, prima reacție după ce s-a afişat la Wimbledon cu afaceristul Dorin Mateiu
Adevarul
Pensionar la 40 de ani? Strategia radicală prin care tot mai mulți tineri își cumpără libertatea. Cum se aplică în România
Mediafax
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Click
Ce a scris Ann Widdecombe în ultimele minute de viață. Mesajele fostei deputate au fost făcute publice
Digi24
Un oraș european sufocat de turiști interzice accesul cu mașina în centrul vechi pe timpul verii. Ce amenzi riscă șoferii
Cancan.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu și-au oficializat relația la Wimbledon. După escapada din Mykonos, a venit și confirmarea!
Ce se întâmplă doctore
Iulia Albu a apelat la operații estetice! E total schimbată acum: „Procedura a reprezentat primul pas, urmat de un protocol de recuperare, perfuzii și tratamente”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Descopera.ro
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Descopera.ro
Kurt Lewin, psihologul care a arătat că mediul modelează comportamentul la fel de mult ca personalitatea