Prima pagină » Actualitate » Alertă de incendiu falsă la Spitalul de Copii din Cluj-Napoca

Alertă de incendiu falsă la Spitalul de Copii din Cluj-Napoca

Alertă de incendiu falsă la Spitalul de Copii din Cluj-Napoca

În cursul zilei de vineri s-a declanșat o alarmă de incendiu la Spitalul de Copii din Cluj-Napoca, în urma unei solicitări cu privire la faptul că s-a simțit miros de fum într-o anexă a spitalului care nu era folosită. Pompierii ajunși la fața locului nu au identificat nicio sursă de fum.

Echipajele ISU Cluj au fost solicitate vineri, pentru a se deplasa la Spitalul de Copii din Cluj, în urma unei alarme care s-a da în jurul orei 17:00, după ce a fost transmisă informația că într-un salon se simțea un puternic miros de fum.

La fața locului au fost trimise mai multe autospeciale de stingere pentru a verifica posibila sursă care ar degaja mirosul, întrucât nu la fața locului nu sunt degajări vizibile de fum.

„Este vorba doar despre o solicitare cu privire la faptul că s-a simțit miros de fum. Echipajele noastre sunt la fața locului, însă în încăperea unde a fost indicat că a fost simțit miros de fum, nu sunt pacienți sau alte persoane (era nefolosită), și nu au fost identificate degajări de fum de către pompierii ajunși la fața locului. Se verifică acum posibile surse care ar putut fi putut să genereze mirosul de fum, pentru a evita orice situație care ar putea să apară ulterior acelui miros de fum”, au transmis reprezentanții ISU Cluj, potrivit dejeanul.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bruxelles-ul are în sfârșit calendarul pentru aderarea Ucrainei și Moldovei la UE
Digi24
VIDEO NATO întărește „Poarta Focșani”. General al Alianței: „Suntem pregătiți oricând să luptăm. Chiar și în noaptea aceasta”
Cancan.ro
Nicoleta Luciu, în centrul dezvăluirilor făcute de Sile Cămătaru: ,,A fost doar o..''
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Ce va alege UE între zâmbetul mieros al chinezilor și ostilitatea lui Trump. „Nu cred prea mult în acest scenariu”
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Ce nu se face de Rusalii. 7 superstiții și tradiții respectate de credincioși
Digi24
„Iată cum doborâți un F-18”: imagini din taberele milițiilor iraniene. Antrenamente cu rachete antiaeriene contra avioanelor de luptă
Cancan.ro
Predicție cutremurătoare pentru viitorul omenirii: Atac nuclear pe teritoriul SUA
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Diana Matei în costum de baie la 44 de ani. Artista a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă: „Mi-e foame de când mă știu”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Exclusiv | Cele 400 de radare fixe vor fi puse în funcțiune abia în toamna anului viitor. CNAIR: „Acum se analizează ofertele”
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Unde pleacă românii în 2026? Destinațiile exotice sunt în topul preferințelor!