Prima pagină » Actualitate » Mihai Trăistariu, mesaj dur după Eurovision: „Practic ne-am p…t unii pe alții!”

Mihai Trăistariu, mesaj dur după Eurovision: „Practic ne-am p…t unii pe alții!”

Mihai Trăistariu, mesaj dur după Eurovision: „Practic ne-am p...t unii pe alții!”

Cântărețul Mihai Trăistariu a analizat la rece finala concursului EUROVISION, câștigată de Ucraina. Artistul a fost șocat și revoltat de voturile între România și Republica Moldova.

Tornerò este cântecul cu care artistul Mihai Trăistariu a reprezentat România la concursul Eurovision în anul 2006, în Grecia, la Atena. Cântărețul român a obținut atunci LOCUL 4 în finală.

„EUROVISION – Finala 2022 – Păreri personale.

Nu a existat vreodată vreo ediție mai frumoasă, mai spectaculoasă, mai reușită, mai grea și mai colorată … decât anul ăsta! Peste 10 piese din 25 ar fi putut câștiga lejer locul I.

Artiști unul și unul…

Piese…de toate felurile: unele de radio… altele de concurs, multe piese ritmate mega bune dar și muuulte piese lente excepționale. Look-ul artiștilor a adus un plus întregului spectacol.

Genuri muzicale atât de diverse, stiluri vocale atât de diferite.

Totul m-a impresionat în seara asta la culme!

Plus toate limbile concursului într-un singur concurs!

Recitalurile … senzaționale, glumele … la locul lor, emoțiile … tot acolo.

Nici n-am cuvinte !

N-am fost niciodată mai impresionat de vreo finală Eurovision ca acum!

Despre România …

Ce să-i spui lui Wrs ? Că a cântat bine ? Că a dansat de a rupt?

Momentul lui chiar a fost în regulă !

Dar … Eurovision-ul rămâne Eurovision !!!

Cu voturile lui ciudate !!!

Eu am declarat încă din Preselecția românească … că, în acest an, simt că nu avem o piesă … care să ne aducă glorie !

E laudabil, totuși, că am intrat din nou în finală … după 3 ani de necalificari !

Iar Tvr chiar și-a dat interesul anul ăsta și asta s-a văzut !

Despre câștigători …

Evident … Eurovision 2023 nu se va ține în Ucraina ! Nu riscă nimeni să ducă zeci de mii de oameni în țara în care doi președinți nebuni prelungesc la infinit suferința pe pământ … în loc să se înțeleagă naibii cumva și să salveze poporul ucrainean de la moarte !!!

Altă chestie …

Chiar mă întreb … ce minune s-a întâmplat în 2006 de-am obținut punctajul record de 172 de puncte ?!?!?!

E taaaaare greu să iei puncte de la toate țările în acest concurs !

Chiar e greu ! E cel mai greu !

Patru dileme am.

1. Moldova … niciun punct de la juriu pentru România.

2. Ucraina … niciun punct de la juriu pentru România.

3. România = 12 puncte pentru Ucraina.

4. România = niciun punct de la juriu pentru Moldova.

Maaare ciudățenie a mai ajuns Eurovision-ul !

Și, totuși, o să particip din nou !

TREBUIE ADUS ACASĂ ACEST LOC ÎNTÂI !!!

P. S. 1 : Aș vrea să știu și eu, de curiozitate, cine au fost cei 5 jurați din România care au notat acum, la finala internațională.

Doar de curiozitate …

P. S. 2 : În anul meu, în 2006, a votat doar publicul ! Fără juriu !

Faceți următorul exercițiu de imaginație :

Moldova a obținut acum locul al II-lea la public.

Dacă scoatem din ecuație razboiul din Ucraina … MOLDOVA ar fi câștigat Eurovision-ul !

BRAVO, MOLDOVA !

Chiar … a fost ca lumea de tot momentul vostru !!!

P. S. 3 : Rămân la părerea că juriile sunt taaaare ciudate și că ar trebui eliminate complet !!!!!!!!

P. S. 4 : Peste 5 milioane de ucraineni sunt acum fugiți prin Europa de teama războiului !

Deci …

N-a votat lumea de milă …

Nu ! Și-au votat chiar ei, ucrainenii, de milă ! Cei 5 milioane !

Problema aici e foarte delicată !

P. S. 5 : Dar cel mai straniu tot asta mi se pare – Moldova a cântat despre legătura Chișinău – București.

Deci … despre frăția dintre Moldova și România !!!

Iar noi le-am dat zero. Iar ei ne-au dat … zero.

N-am văzut în viața mea așa ceva !

Practic … ne-am p…t unii pe alții !!!

Of, Doamne ! Chiar incredibil !!!

P. S. 6 : Și, din nou, mi s-a confirmat că ceea ce spun casele de pariuri … se și întâmplă !

Ucraina a fost pe locul I în sondaje … de o lună de zile”, a spus Mihai Trăstariu, pe pagina sa de Facebook.

EUROVISION 2022. România s-a clasat pe locul 18. Ucraina a câștigat Finala Eurovision 2022

România a obținut locul al 18-lea în finala Eurovision 2022 pe ritmurile „Llamame”. Ucraina a câștigat Finala Eurovision 2022 (Kalush Orchestra – Stefania).

România a trăit din nou emoțiile finalei Eurovision Song Contest, cea mai mare competiție muzicală din lume, în direct la TVR 1 și TVR Internațional.

wrs, reprezentantul nostru în concurs, a dus „Llamame” pe locul al 18-lea în clasamentul final ESC 2022, cu un total de 65 de puncte.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce se întâmplă la Serviciul Român de Informații? Dan: Orice derapaj al Serviciului îmi revine mie
Digi24
Un virus gripal nou se răspândește rapid în România: În prima săptămână din decembrie au fost înregistrate peste 3.000 de îmbolnăviri
Cancan.ro
Vila Rodicăi Stănoiu de la malul mării a fost VANDALIZATĂ! Misterul moștenirii fostei ministrese se adâncește!
Prosport.ro
Mesajul transmis de Sorana Cîrstea după ce a mers cu fiul lui Ion Țiriac în cea mai scumpă stațiune din Elveția
Adevarul
Controverse grave în cazul alertei cu bombă la trenul București–Kiev: R. Moldova susține că incidentul a avut loc azi, CFR Călători neagă
Mediafax
Ce taxe vor plăti bucureștenii din 2026? Proiect PMB: impozite pe locuințe, mașini și terenuri
Click
Povestea fabuloasă a fabricii de pantofi construită de un om care abia știa să scrie. Le-a încălțat pe Sophia Loren și Elena Ceaușescu, iar mai târziu pe vedetele autohtone
Digi24
Reacție furioasă a Kremlinului, după ce șeful NATO a îndemnat la pregătiri pentru un război cu Rusia: „E iresponsabil”
Cancan.ro
9 zile consecutive de ninsoare în România, potrivit meteorologilor Accuweather. Care sunt orașele vizate
Ce se întâmplă doctore
Dieta MINUNE cu care Monica Anghel a reușit să slăbească 40 de kilograme: „Asta poți mânca oricând, fără probleme”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacia C-Neo, testată în Alpi. Noul model a fost surprins în probe pe drumuri montane
Descopera.ro
O substanță din ciocolată face minuni pentru sănătate
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă o vede pe maică-sa dezbrăcată în fața oglinzii spunând: – Vreau un bărbat!
Descopera.ro
Raportul care anunța Primul Război Mondial: „Într-o bună zi va avea loc un cataclism îngrozitor”