Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » VIDEO Manuela Hărăbor: În timpul pandemiei oamenii s-au demascat. Și-au pierdut legătura cu divinitatea și au refuzat „antidotul” care e credința

VIDEO Manuela Hărăbor: În timpul pandemiei oamenii s-au demascat. Și-au pierdut legătura cu divinitatea și au refuzat „antidotul” care e credința

În timpul pandemiei de Covid-19 oamenii s-au demascat, s-au lăsat controlați de frică și și-au pierdut credința în Dumnezeu, spune actrița Manuela Hărăbor, invitata lui Marius Tucă la ediția specială, transmisă live de Gândul.

Întrebată dacă consideră că oamenii s-au schimbat în perioada pandemiei de Covid-19, actrița Manuela Hărăbor a afirmat: „Da. S-au demascat. Cu cât au purtat masca pe figură mai mult cu atât s-au demascat. Ochi au rămas „albaștri” și ai văzut cum s-a schimbat caracterul omului pentru că frica a scos din om esența”.

„Un om căruia îi este frică de o boală sau de o moarte este un om care și-a pierdut credința, care și-a pierdut legătura cu divinitatea. Problema e că ei refuză și antidotul care este credința. Nu poți să spui că tu crezi în Dumnezeu și te duci la biserică, te duci la Înviere când tu nu crezi în Înviere.

Dacă tu crezi în Înviere cum să îți fie frică de moarte? Tu înveți că este o etapă spre o desăvârșire – tu te duci „acasă”. Cum să îți fie frică? Dacă noi îl aveam pe Hristos și pe Dumnezeu în toată perioada asta, oamenii ăștia care au inoculat frica nu mai aveau instrumentul. Își pierdeau esența”, a declarat Hărăbor.

Actrița spune că nu a spus nimănui să se vaccineze sau nu.

„I-am spus atât –  dacă crezi – crede până la capăt și crede cu toată ființa ta. Nu alege ce îți convine și ce nu. Nu negocia cu Dumnezeu”, a spus ea.

Află totul despre războiul din Ucraina doar la Marius Tucă Show pe gândul.romiscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook Marius Tucă și Gândul și pe canalul de YouTube Gândul.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Cel mai frumos loc de pe Pământ” – destinația europeană aproape lipsită de turiști, cu hoteluri de la 35 de euro pe noapte
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Prezența crește pe seară. Director INSCOP: Va câștiga cine a făcut ceva treabă în București / Cum arată situația în prezent
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un nou studiu sugerează că oamenii arhaici erau vânători pretențioși