Prima pagină » Actualitate » Accident grav în Constanța: O persoană a murit după ce un microbuz s-a ciocnit frontal cu o remorcă încărcată cu baloţi

Accident grav în Constanța: O persoană a murit după ce un microbuz s-a ciocnit frontal cu o remorcă încărcată cu baloţi

Accident grav în Constanța: O persoană a murit după ce un microbuz s-a ciocnit frontal cu o remorcă încărcată cu baloţi

Un accident grav a avut loc, luni seara, în Constanța. O persoană a murit după ce un microbuz s-a ciocnit frontal cu o remorcă încărcată cu baloţi, care era tractată de un tractor.

În microbuz de aflau opt persoane, șapte fiind pasageri.

În urma accidentului rutier au rezultat două victime încarcerate. Una dintre ele a murit, iar cea de-a doua a fost transportată de urgență la spital.

Restul persoanelor nu au avut nevoie de îngrijiri medicale, conform ISU Constanța.

Din primele date, microbuzul a intrat frontal în într-o remorcă încărcată cu baloți.

Accidentul a avut loc la intrarea în localitatea Ostrov, din județul Constanța.

„Polițiștii rutieri au fost sesizați luni, 8 august a.c., în jurul orei 22:00, cu privire la producerea unui accident rutier, pe DN 3 în localitatea Ostrov.

Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că impactul s-a produs între un microbuz și o remorcă tractată de un tractor. În urma accidentului a rezultat decesul la fața locului a unui pasager și rănirea ușoară a altuia, ambii aflându-se în microbuz”, a transmis Poliția.

Vă recomandăm să citiți și:

Recomandarea video

Mediafax
Presa maghiară despre alegerile de la București: „Aproape nimănui nu i-a păsat cine va fi noul primar”
Digi24
Cea mai mare problemă cu care se va confrunta noul primar al Bucureștiului. „Nu e normal să nu ai căldură iarna. E strigător la cer”
Cancan.ro
Totul despre Cristina Simona Ciucu, soţia primarului Capitalei. Ce firmă deține împreună cu Ciprian Ciucu
Prosport.ro
FOTO. Catrinel Menghia și Diana Munteanu, vizite în apartamentul lui Adi Mutu: „Mi-a spus să-i zic că sunt vărul lui”
Adevarul
Britanicii susțin că România și Danemarca sunt în primejdie. Expert român: „Pericolul real există și se manifestă deja”
Mediafax
Situație incredibilă într-o comună din Botoșani: după tată și mamă, a venit rândul fiicei să conducă primăria
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Cele trei puncte la care țarul nu va renunța. Consilierul lui Putin dezvăluie liniile roșii peste care Rusia nu va trece
Cancan.ro
Prima gafă de primar a lui Ciprian Ciucu! L-a atacat direct pe Nicușor Dan: 'Mi-a scăpat acest lucru'
Ce se întâmplă doctore
Dieta-minune cu care a slăbit Ozana Barabancea. Are o siluetă trasă prin inel și arată mai bine ca-n tinerețe!
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
E legal să oprești cu avariile în fața unei farmacii sau brutării? Răspunsul oficial
Descopera.ro
Ce spune ȘTIINȚA despre oamenii care ADORĂ sensurile giratorii?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Psihologia infidelității: De ce înșală oamenii și ce se întâmplă în cuplu după o trădare?