Prima pagină » Știri » Polițist din Cluj, arestat pentru viol! Totul s-a întâmplat la o petrecere

Polițist din Cluj, arestat pentru viol! Totul s-a întâmplat la o petrecere

Polițist din Cluj, arestat pentru viol! Totul s-a întâmplat la o petrecere
Un agent din cadrul Poliției Rutiere din Cluj a fost arestat preventiv pentru viol. Acesta ar fi comis fapta în timp ce se afla la o petrecere care a avut loc în noaptea de vineri spre sâmbătă, în localitatea Florești, Cluj.

Un agent de poliție din Cluj ar fi consumat alcool și ar fi obligat o femeie să întrețină relații sexuale cu el. Totul s-a întâmplat vineri noaptea la o petrecere organizată la o cabană din judeţ.

Majoritatea persoanelor aflate la petrecere consumaseră foarte mult alcool, iar tânăra respectivă a mers să se odihnească într-o altă cameră.

La un moment dat, agentul de la Poliţia Rutieră a intrat peste fată şi ar fi violat-o.

„La data de 12 noiembrie a.c., a fost înregistrat un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de viol, faptă prevăzută si pedepsită de Codul penal. Fapta s-ar fi produs la data de 12 noiembrie a.c., plângerea înregistrată vizând o persoana care are calitate de polițist. În baza probatoriului administrat până în prezent, pe numele acestuia a fost dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore, ulterior fiind emis un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile. Cercetările sunt în derulare pentru stabilirea exactă a tuturor împrejurărilor în care s-ar fi produs fapta”, a transmis, marți, Poliția Județeană Cluj.

Tânăra, salvată de iubitul ei

Tânăra a fost salvată de iubitul ei care se afla la aceeaşi petrecere, dar care la început nu a reuşit să o audă din cauza muzicii și a gălăgiei. De asemenea, acesta a postat pe rețelele de socializare incidentul.

Sursă Foto – Clujust.ro

Victima a depus plângere, iar a doua zi, sâmbătă, poliţistul a fost dus la audieri.

Abia ieri când au fost strânse suficiente probe a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, deşi în faţa judecătorilor poliţistul a cerut o măsură mai blândă.

De-a lungul timpului, agentul de la Poliţia Rutieră a fost printre cei mai apreciați de şefii săi pe pagina de Facebook a Inspectoratului datorită simţului civic de care dădea dovadă.

A ajutat, de exemplu, şoferiţele să îşi schimbe roata atunci când făceau pană sau ajutau femeile bătrâne să traverseze strada, potrivit Clujust.ro.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Racheta secretă rusă care a dinamitat acordul nuclear cu SUA
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Doliu în presa din România! A murit Anca Pandea
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
Mediafax
Teama de îmbătrânire ar putea accelera procesul biologic al înaintării în vârstă, arată un studiu
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
Schimbările climatice „influențează cine se naște și cine nu se naște”, arată un studiu de la Oxford