Prima pagină » Actualitate » Caz şocant în Oneşti! O poliţistă a fost lovită cu piciorul în faţă de un minor de 16 ani | VIDEO

Caz şocant în Oneşti! O poliţistă a fost lovită cu piciorul în faţă de un minor de 16 ani | VIDEO

Caz şocant în Oneşti! O poliţistă a fost lovită cu piciorul în faţă de un minor de 16 ani | VIDEO

O poliţistă din Onești a fost lovită cu piciorul în faţă de un minor de 16 ani. În urma agresiunii, femeia a suferit leziuni care necesită 6-7 zile de îngrijiri medicale. 

O polițistă aflată în misiune a fost lovită cu piciorul în față de un tânăr, în prezența mai multor martori. Poliţista şi colegul ei fuseseră chemați să aplaneze un scandal între mai multe persoane, izbucnit în plină stradă, iar ulterior a mai fost chemat un echipaj compus dintr-un polițist și o polițistă.

În momentul în care poliţiştii, bărbaţi, l-au încătușat pe unul dintre recalcitranți, un minor, în vârstă de 16 ani, a lovit-o cu piciorul în față pe una dintre polițiste, după care a fugit.

Minorul a fost reținut de către polițiștii din Onești

Imediat a fost declanșată operațiunea de căutare la care au participat polițiști, mascați și jandarmi. Minorul a fost capturat şi s-a dispus luarea măsuri preventive a arestului la domiciliu.

„În seara de 13.01.2023, în jurul orei 18.00, în timp ce se afla pe B-dul Oituz din mun. Onești, în fața simigeriei Luca, inculpatul minor în vârstă de 16 ani C.G. a lovit-o cu piciorul în barbie pe numita D.I. agent de poliție în cadrul Poliției mun. Onești – Biroul Ordine Publică aflată în exercitarea atributiilor de serviciu, find imbrâcată în uniformă și purtând toate însemnele distinctive ale autorității de stat cauzându-i acesteia leziuni care au necesitat pentru vindecare un număr de 6-7 zile îngrijiri medicale. Dosarul a fost înregistrat la Parchetul de pe lângã Judecătoria Onesti, în cauză efectuându-se urmărirea penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ultraj, prev. si ped. deart. 257 al. ,1 4 C.p. cu referire la art. 193 al. 2 C.p. cu aplic. art. 113 al. 3 C.p. Întrucât, dupa comiterea faptei, inculpatul minor s-a sustras, în cauză a fost necesară efectuarea în perioada 13-15 ianuarie 2023 de activități investigativ-operative desfățurate de lucrătorii din cadrul IPJ Bacău și jandarmi, cu spriinul Unitatii Teritoriale de Analiza a Informatiilor Bacău si Brigazii de Operatiuni Speciale Bacău, în urma cărora inculpatul minor a fost identificat, retinut si prezentat la judecătorul de drepturi si libertati din cadrul Judecătoriei Onești, cu propunere de arestare preventivă.

Față de inculpatul minor C.G. s-a dispus luarea măsuri preventive a arestului la domiciliu de catre judecătorul de drepturi si libertăți din cadrul Judecatoriei Onești, decizia fiind contestatã de procurori la Tribunalul Bacău. Efectuarea în continuare a urmăririi penale față de suspect și punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpat reprezintă etape procesuale necesare în vederea desfășurării procesului penal care nu pot, în nicio situație, să înfrângă prezumția de nevinovăție”, se arată în comunicatul transmis de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Bacău”, transmite IPJ Bacău.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
Un politician vrea să organizeze o petrecere cu sex chiar în sediul primăriei
Cancan.ro
Influencerul Andrei Bordeianu, accident teribil pe motocicletă. Ar fi ajuns în stare gravă la spital
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
Mirabela Grădinaru, la Kiev în locul lui Nicușor Dan. Analist: „Constituția României este foarte clară asupra reprezentării”
Mediafax
Rusia poate prelua active fizice și financiare după atacurile Ucrainei. Decretul, semnat de Putin
Click
De ce te trezești în fiecare noapte la 02:30? Explicația unui renumit profesor român și regula simplă pentru un somn bun
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Recunoști fetița din imagine? Micuța cu breton și zâmbet larg a crescut și a devenit soția unui cântăreț celebru din România
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A fost pus în funcțiune radarul care vede tot: Știe dacă ai telefonul în mână sau dacă nu porți centura
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţia: – Am luat 200 de euro din buzunarul de la vestă
Descopera.ro
Cum vapatul îți poate afecta ochii fără să-ți dai seama?