Prima pagină » Actualitate » O actriță din serialul ”Mă numesc Zuleyha!” a murit în timpul cutremurului din Turcia

O actriță din serialul ”Mă numesc Zuleyha!” a murit în timpul cutremurului din Turcia

O actriță din serialul ”Mă numesc Zuleyha!” a murit în timpul cutremurului din Turcia

Cutremurele din Turcia și Siria au ucis aproape 30.000 de persoane. Printre persoanele care și-au pierdut viața sub ruine se numără și o actriță îndrăgită de publicul din România: Emel Atici, din serialul ”Mă numesc Zuleyha”

Din nefericire, Emel Atici și fiica ei, Püryan Aıcı, s-au stins din viață în urma cutremurului care transformat parți din Turcia și Siria în ruine.

Emel Atici a jucat între anii 2018 și 2022 în searialul turcesc ”Mă numesc Zuleyha”, care a făcut-o atât de iubită publicului din numeroase țări.

Casa de producție a serialui a dat vestea tragică pe rețelele de socializare. ”Suntem profund întristați de pierderea valoroasei actrițe Emel Aıcı, din serialul nostru Mă numesc Zuleyha și a fiicei sale, Püryan Aıcı, în dezastrul cutremurului din țara noastră. Ne exprimăm condoleanțe familiei Atıcı și tuturor cetățenilor noștri care și-au pierdut viața în cutremur, familiilor lor”, a transmis compania Tims&B, potrivit fanatik.ro.

Cei care au cunoscut-o sunt profund îndurerați de dispariția actriței

Colegii săi din serial, dar și cei care au cunoscut-o, sunt profund îndurerați de dispariția actriței, aceștia postând mesaje triste pe rețelele de socializare.

”Îmi pare foarte rău, foarte … Pentru toată lumea, pentru orice. Îmi pare rău pentru pierderea ta”, a transmis actrița Hilal Altinbilek, pe Instagram.

”Fie ca draga noastră prietenă Emel Atici să se odihnească în pace… Odihnește-te în pace…”, a scris și actrița Sibel Tascioglu, pe rețelele de socializare.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
BREAKING despre Dan Petrescu! Din păcate, e adevărat
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
România, într-un coșmar strategic și militar