Prima pagină » Actualitate » FOTO-VIDEO | Monica Odagiu, implicată într-un grav accident rutier lângă Ateneul Român. Actrița a lovit mortal un bărbat de 33 de ani

FOTO-VIDEO | Monica Odagiu, implicată într-un grav accident rutier lângă Ateneul Român. Actrița a lovit mortal un bărbat de 33 de ani

Galerie Foto 12

Monica Odagiu (26 de ani) a fost implicată, duminică, într-un grav accident rutier produs în apropiere de Ateneul Român. Actrița, aflată la volanul unui autoturism marca Mercedes, a lovit mortal un bărbat în vârstă de 33 de ani.

UPDATE 4 – Monica Odagiu a ieșit de la audieri, după accidentul soldat cu un mort. La Brigada Rutieră a Capitalei a fost chemată și familia victimei

Monica Odagiu a ieșit de la audierile de la Brigada Rutieră București, duminică seară, unde a fost chemată și familia victimei. Actrița, care nu le-a declarat nimic jurnaliștilor aflați în fața instituției, a urcat într-o mașină condusă de o femeie.

UPDATE 3 – Monica Odagiu, susținută de familie la audierile de după accident. Mama sa a mers la Brigada Rutieră a Capitalei

Monica Odagiu este susținută de familie, duminică seară, în timpul audierilor de după accidentul auto în care a fost implicată. Mama sa, Camelia, a mers la Brigada Rutieră a Capitalei, din strada Logofătul Udriște.

UPDATE 2 – Monica Odagiu este șoferiță începătoare. Când a obținut permisul auto actrița implicată într-un grav accident rutier, lângă Ateneul Român

Reprezentanții Brigăzii Rutiere a Capitalei au precizat, duminică, după accidentul rutier în care a fost implicată actrița Monica Odagiu, că aceasta este șoferiță începătoare, obținând recent permisul auto.

UPDATE – Actrița Monica Odagiu, primele declarații după accidentul rutier în care un bărbat de 33 de ani a murit

Actrița Monica Odagiu (26 de ani) a făcut primele declarații după accidentul în care bărbat în vârstă de 33 de ani și-a pierdut viața. Ea susține că victima „s-a aruncat în fața mașinii”.

Știrea inițială:

Din primele informații, victima lucra în zonă și ar fi încercat să traverseze printr-un loc nepermis. Echipajul medical de pe ambulanța sosită la fața locului a acordat imediat primul ajutor victimei, dar manevrele de resuscitare nu au avut succes.

„La data de 9 aprilie, în jurul orei 16:15, Brigada Rutieră a fost sesizată prin apel 112, cu privire la producerea unui accident de circulație pe strada Știrbei Vodă. Din primele informații, o femeie în vârstă de 26 de ani a condus un autovehicul pe str. Știrbei Vodă dinspre Calea Victoriei, iar în dreptul stației STB Luterană, a surprins și accidentat un bărbat în vârstă de aproximativ 35 de ani. În urma accidentului de circulație s-a declarat decesul pietonului, după ce în prealabil au fost efectuate manevre de resuscitare”, au transmis reprezentanții Poliției Rutiere.

Actrița a fost testată cu aparatul alcooltest, dar și pentru consumul de droguri, rezultatele fiind negative în ambele cazuri.

Ulterior, ea a fost condusă cu mașina Poliției la Institutul Național de Medicină Legală (INML), pentru recoltarea probelor biologice, apoi la Brigada Rutieră a Capitalei, pentru audieri.

În acest caz, se efectuează cercetări în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care s-a produs accidentul de circulație.

A fost deschis un dosar penal in rem, sub aspectul infracțiunii de ucidere din culpă, acesta aflându-se sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1.

Ca o ironie a sorții, numărul de înmatriculare al mașinii actriței conține cuvântul englezesc „God”, care – în limba română – înseamnă Dumnezeu.

Monica Odagiu a fost iubita solistului trupei „Holograf”, Dan Bittman, dar este cunoscută și din show-ul TV „Te cunosc de undeva” de la Antena 1, ea fiind și cântăreață.

Recomandarea video

Mediafax
Când ospățul duce la spital. Medic chirurg: „Colecistul primește rapid nota de plată. Credeți-mă pe cuvânt, va durea tare”
Digi24
Casetă metalică cu documente, descoperită sub talpa Cavalerului de pe acoperişul Castelului Corvinilor. Ce ascundea aceasta
Cancan.ro
ULTIMUL mesaj al lui Ion Drăgan. Ce a postat artistul, cu câteva ore înainte să moară
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Mesajele subtile ale ambasadelor străine pentru România: amenințări din Rusia, prietenie din SUA, solidaritate din Franța
Mediafax
Premiu uriaș la loterie de Crăciun. Biletul câștigător, în valoare de 1,8 miliarde de dolari, a costat 2 dolari
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
A murit Pat Finn. Actorul din serialele „Seinfeld” și „Friends” avea 60 de ani
Cancan.ro
Ce mâncau Nicolae și Elena Ceaușescu în prima zi de Crăciun. Meniul strict era făcut cu o zi înainte
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Prezentare video Renault Clio 6. Dacia Sandero va primi același motor de 1,8 litri ca și modelul francez
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Singurătatea și libertatea: cum se naște echilibrul dintre frica de abandon și independență