Prima pagină » Actualitate » În ce ACTIVITATE este implicată Miki de la K-pital. ”Nu am făcut publică chestia asta”

În ce ACTIVITATE este implicată Miki de la K-pital. ”Nu am făcut publică chestia asta”

În ce ACTIVITATE este implicată Miki de la K-pital. ”Nu am făcut publică chestia asta”
În ce activitate este implicată Miki de la K-pital

Cântăreața Miki, cunoscută publicului larg din perioada când cânta alături de trupa K-pital, face acte de caritate pentru persoanele defavorizate.

Miki, pe numele său real Mihaela Marinache, în vârstă de 50 de ani, a făcut senzație pe piața muzicală din România pe vremea când cânta în trupa K-pital. O vreme, vedeta a preferat să stea departe de lumina reflectoarelor, însă nu a renunțat la muzică. Proiectul K-pital i-a adus cele mai frumoase amintiri artitei, dar trupa, care a scos în total cinci albume, a avut o viaţă scurtă, destrămându-se în 2004.

În plan personal, Miki de la K-pital s-a cununat civil după 18 ani de relație. Evenimentul a avut loc în Crevedia în data de 11 iunie 2021. Miki are o relație de foarte mulți ani cu Răzvan Constantinescu, care este și impresarul ei.


Un lucru mai puțin cunoscut despre Miki este că aceasta face tot felul de acțiuni de caritate pentru persoanele nevoiașe, pe care le ajută, alături de alți prieteni, cu haine și mâncare.

În ce activitate este implicată Miki de la K-pital. ”Am bătrâni, am familii cu mai mulți copii, și lângă București. Îmi place să fac asta”

”Nici nu mai știu exact de când fac chestia asta, de dinainte de pandemie. Îmi aduc aminte că atunci când am mers cu o prietenă de-a mea, Geanina Olaru, și aveam măști pe față, deci atunci era. Prietena mea cunoaște un tip care are o fundație și noi avem anumite magazine de unde luăm mâncare, care expiră în două zile. Luăm mâncarea respectivă de la magazin, seara, când închide magazinul și o ducem la familiile care au nevoie, depinde, sunt și prin București. Am bătrâni, am familii cu mai mulți copii, și lângă București. Îmi place să fac asta! Nu pot să îți explic! Să îi vezi cum iau sandvișurile și mănâncă, nu ai cum să descrii asta”, a declarat Miki pentru click.ro.


”Înainte făceam foarte des asta pentru că era cu pandemia și nu aveam cântări, aveam mai mult timp liber. Acum fac asta o dată pe săptămână, suntem mulți voluntari, sunt și actori, mai mulți. Nu am făcut publică chestia asta, mă duc și ajut. Am adunat și hăinuțe de la prieteni, de la copiii cărora le-au rămas mici hainele, facem cutii cu hăinuțele spălate, tot, cu etichete în funcție de vârste, 3-5 ani, 5-10 ani, fetițe, băieți, jucării, îmi umplu mașina cu ele și le ducem acolo unde este nevoie, și mai ales de sărbători”, a mai spus aceasta.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
De ce s-a deplasat șeful CIA la Moscova. Explicațiile Kremlinului
Cancan.ro
Cazimir Ionescu, primele declarații după moartea fiicei sale: ,,Am crezut că îi va face bine să meargă acolo”
Prosport.ro
Bianca Drăguşanu, apariție spectaculoasă în costum de baie! Fosta iubită a lui Adrian Cristea a atras privirile tuturor pe Insula Milionarilor
Adevarul
Toamna se numără șantierele în București. Marile lucrări care vor afecta traficul înainte de începerea școlii
Mediafax
Schimbări radicale în farmacii. Cseke Attila: Nu vreau să aflăm după ce un medicament a dispărut de pe piață că există o problemă
Click
Start la „Litoralul pentru toți” 2026! Cu cât ieftinește Mihai Trăistariu cazarea: „Au dormit și câte 9 persoane într-o garsonieră”
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
Fiica fostului senator Cazimir Ionescu a fost găsită moartă într-o locuință din Argeș. Avea doar 22 de ani
Ce se întâmplă doctore
Kim Cattrall, în costum de baie la 70 de ani: cum se menține în formă actrița din „Sex and the City”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Indicatorul rutier pe care mulți șoferi îl interpretează greșit. Semnificația se schimbă în funcție de țară
Descopera.ro
Cine a supraviețuit erupției Vezuviului? Urmele lăsate de oamenii care...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce caută lenjeria ta la vecinii noștri?
Descopera.ro
Rusia se pregătește să intensifice atacurile asupra Ucrainei