Prima pagină » Film » Marii rivali Jean-Claude Van Damme și Steven Seagal au primit câte 20 de milioane de dolari ca să se lupte. Care dintre „duri” a zis „Nu!”

Marii rivali Jean-Claude Van Damme și Steven Seagal au primit câte 20 de milioane de dolari ca să se lupte. Care dintre „duri” a zis „Nu!”

Marii rivali Jean-Claude Van Damme și Steven Seagal au primit câte 20 de milioane de dolari ca să se lupte. Care dintre „duri” a zis „Nu!”

Rivalitatea dintre Jean-Claude Van Damme și Steven Seagal este cunoscută. Cei doi actori de filme de acțiune au primit o ofertă să lupte unul împotriva celuilalt în Las Vegas, în schimbul a 20 de milioane de dolari fiecare.

Lupta a fost propusă de Peter Guber, fostul șef al Sony Pictures, dar Seagal a refuzat-o, potrivit The Telegraph. Evenimentul urma să fie prezentat de Sylvester Stallone, un alt star din filme de acțiune.

„Au avut o idee să organizeze o luptă între mine și Steven la The Mirage (n.e. – cazinou din Las Vegas). Douăzeci de milioane fiecare. A refuzat lupta”, a declarat Jean-Claude Van Damme.

Starul din „Bloodsport”a spus și ce strategie ar fi avut într-o confruntare cu actorul principal din „Under Siege”.

„Dacă eu și el luptăm, eu alerg mai repede decât el – mult mai repede. Aș fugi. Va încerca să mă prindă și va obosi. Mă întorc și lupt. Îți place această tehnică?”, l-a întrebat Van Damme pe jurnalistul de la The Telegraph.

Citește și: Când debutează și unde va putea fi văzut „Masters of the Air”, continuarea unuia dintre cele mai bune SERIALE din istorie

În anii ’80, cei doi actori erau foarte căutați pentru a juca în filme de acțiune. Rivalitatea a început când Seagal a pus la îndoială realizările din domeniul artelor marțiale ale actorului de origine belgiană.

„Cred că este o problemă de opinie faptul că el a fost campion undeva. Nu sunt ticălos sau altceva, îi doresc toate cele bune. Dar există o mulțime de oameni care spun că nu este adevărat”, a spus Seagal.

Actorul din „Above the Law” a atras în ultimii ani atenția prin susținerea pe care a arătat-o față de regimul lui Vladimir Putin. El l-a numit pe dictatorul de la Kremlin „cel mai mare lider în viață”.

Trailer „Bloodsport”:

Trailer „Under Siege”:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Noua clădire pentru tratarea tuberculozei, din București, aproape de finalizare
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Fiul unei celebre vedete TV a murit! Tânărul avea doar 23 de ani. Prima ipoteză a polițiștilor despre cauza morții a sfâșiat familia
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Cele mai stranii locuri din Defileul Dunării. Peșterea care ascundea roiuri înfiorătoare de muște
Mediafax
Un aeroport internațional propune interzicerea papucilor Crocs și a pijamalelor: „Ne-am săturat”
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Răsturnare de situație. Miliardarul ucrainean cu cetățenie română care a căzut de la fereastră ar fi fost ucis chiar de către fiul său
Cancan.ro
Actor celebru din România, săltat de mascați! Este vizat într-un dosar de trafic de persoane și spălare de bani, într-un club din București
Ce se întâmplă doctore
O mai ții minte pe Ninel Conde, actrița din telenovela Rebelde? Cum arată acum actrița, la 50 de ani. Nu a îmbătrânit deloc și pozează provocator
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Vânzările Dacia Sandero în 2026 au scăzut la jumătate, în Europa. Modelul nu a prins nici măcar Top 10, în ianuarie
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Dragă, sunt cu o domnișoară de 18 ani la un hotel!
Descopera.ro
Pentru prima dată, cercetătorii ar fi detectat un obiect masiv în Centura Kuiper