Prima pagină » Știri » Un tânăr teribilist s-a filmat plimbându-se agățat de tamponul unei garnituri de METROU

Un tânăr teribilist s-a filmat plimbându-se agățat de tamponul unei garnituri de METROU

Un tânăr teribilist s-a filmat plimbându-se agățat de tamponul unei garnituri de METROU
Metrou/ Sursa FOTO: clubferoviar.ro

Inconștiență dusă la extrem în București. Un tânăr teribilist s-a filmat în timp ce se plimba agățat de tamponul unei garnituri de metrou.

Și asta nu e tot!

Cu berea în mână pe tamponul metroului

Pe imaginile filmate se vede cum tânărul consumă și alcool. El are în mână o sticlă de bere, din care bea. „Plimbarea” a durat câteva stații, timp în care tânărul se filmează cu un telefon mobil.

Cumva, el a trecut neobservat de agenții de securitate de la metrou și a reușit să călătorească între stații agățat de tamponul garniturii de metrou.

Inițial, bărbatul a încărcat filmarea cu pricina pe rețelele de socializare, dar ulterior a șters-o, probabil aflând că este căutat de autorități pentru a da explicații cu privire la gestul său.

„Eu nu am auzit așa ceva… E, probabil, doar o vorbă”, a declarat la Antena 1 o angajată a companiei Metrorex.  La fel au crezut și directorii societății, dar ulterior, după ce au văzut imaginile, au decis că trebuie anunțată Poliția.

Vă rog să nu mă înregistrați. Am văzut și noi filmulețul și am transmis polițiștilor o adresă în sensul acesta”, a precizat Felicia Popa, purtător de cuvânt al Metrorex.

Acum, oamenii legii încearcă să-i dea de urmă tânărului teribilist. Pentru fapta sa, el riscă o amendă în valoare de până la 200 de lei. De asemenea, ar putea fi amendat și pentru consum de băuturi alcoolice în spațiile publice.

Accident teribil la metroul din New York

Doar norocul a făcut ca bărbatul să nu fie victima unei tragedii, mai cu seamă că linia de metrou este electrificată, fiind alimentată cu peste 700 de volți.

Incidentele la metrou, deși destul de rar, pot avea efecte grave.

Nu mai departe de joi, 4 ianuarie, 24 de persoane s-au rănit într-o coliziune teribilă produsă la metroul din New York. Accidentul s-a produs după-amiaza, în apropierea unei staţii aglomerate din cartierul Manhattan.

Un tren de pe linia 1 a intrat în coliziune cu o garnitură fără pasageri. Ambele trenuri aveau viteză mică, iar anchetatorii cred că la mijloc e vorba despre o eroare umană.

Nimeni nu a fost rănit grav, dar mai multe garnituri, cu 300 până la 500 de călători, au fost evacuate, a anunțat AP.

Se pare că unul dintre trenuri a deraiat de pe șine ca urmare a coliziunii din tunel.

Autor
Marius Olaru este un jurnalist cu experienta, care a debutat in presa scrisa din Romania in anul 2000. De-a lungul carierei, a colaborat cu mai multe publicatii, atat din presa scrisa, cat si online, ... vezi toate articolele

Citește și

Mediafax
Cât ne vor costa carburanții la pompă de la 1 august?
Digi24
Prizonier la ruși timp de trei ani, s-a întors acasă, în Ucraina, ca să moară. „Pur și simplu l-au torturat până la moarte”
Cancan.ro
Ilie Bolojan a vorbit despre demisie: 'Altfel nu voi mai fi premier'
Prosport.ro
FOTO. Arată ca un manechin, dar a fost livratoare de mâncare
Adevarul
Piața imobiliară, în fierbere: apartamentele cu 3 camere din București se apropie de 200.000 de euro. Cu cât se scumpesc în alte mari orașe
Mediafax
Situație gravă in sistemul judiciar românesc: Deficit de judecători, concursurile de admitere în magistratură sunt blocate
Click
Ce trebuie să mâncăm prima dată dimineața. Medicul Virgiliu Stroescu: „Neapărat! Au multă apă”
Wowbiz
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Antena 3
Furie în Bulgaria din cauza panterei negre. Oamenii spun că au pierdut bani din cauza ei și cer despăgubiri
Digi24
Românii, țintele hoților din Grecia. Vacanțe ruinate, niciun vinovat
Cancan.ro
Îl mai ții minte pe Răzvan Spiridon de la Pro TV? Cum a ajuns milionar fostul prezentator din anii 2000
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Anamaria Prodan:„Am făcut o listă cu ce alimente îmi plac…”
observatornews.ro
Ungaria, măturată de vijelii devastatoare. Temperatura a scăzut cu 20 de grade în doar câteva minute
StirileKanalD
El este micuțul care a pierit lovit de mașină, în Bumbești-Jiu. Avea 3 ani și se plimba cu bicicleta, însoțit de mămica lui: "Să fii cuminte și curajos până ne vom revedea, sufletul meu"
KanalD
Se oprește curentul în acest județ din România! Zeci de localități vor fi afectate în următoarele zile
Ciao.ro
Divele din România care au atras toate privirile cu cele mai îndrăznețe ţinute! Imagini de colecție
Promotor.ro
Italienii au creat Dacia decapotabilă cu șapte locuri! Cum a fost posibil - VIDEO
Descopera.ro
Descoperire arheologică UNICĂ în România chiar la malul Mării
Capital.ro
O nouă lovitură pentru Elena Udrea. I se ia tot. S-a luat deja decizia. Nu mai poate face nimic
Evz.ro
Vești tot mai proaste despre vreme. Iulie și august, insuportabile
A1
Artist celebru din România a sărit la bătaie în timpul concertului său. Ce s-a întâmplat între el și un fan
Stirile Kanal D
VIDEO România se topește! Cod roșu de caniculă în Capitală și în 15 județe. Mesaj Ro-Alert după ce au fost anunțate temperaturi de peste 40 de grade la umbră: „Evitați deplasările”
Kfetele
Ce s-a întâmplat cu cei 3 pui de urs, lăsați orfani, odată cu împușcarea mamei lor, de către autorități? Turistul italian care a fost ucis de aceasta, a avut un sfârșit tragic
RadioImpuls
HOROSCOP 9 iulie 2025. Zodia care are parte astăzi de mai mulți bani, romantism la cote maxime și reușite în lanț! E momentul ei de glorie
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă își sună mama în noaptea nunții: - Nu știu ce să mă fac!!!
Descopera.ro
Originile tulburării obsesiv-compulsive nu sunt în creier, sugerează un studiu