Prima pagină » Actualitate » Val de reacții după ce un apartament din București a fost scos la vânzare la un preț URIAȘ. „Se vinde și strada?”

Val de reacții după ce un apartament din București a fost scos la vânzare la un preț URIAȘ. „Se vinde și strada?”

Val de reacții după ce un apartament din București a fost scos la vânzare la un preț URIAȘ. „Se vinde și strada?”
Val de reacții după ce un apartament din București a fost scos la vânzare la un preț uriaș. „Se vinde și strada?”

Prețurile imobiliarelor din marile orașe din România au luat-o pur și simplu razna, iar dovadă stă un apartament scos la vânzare în București pentru o sumă uriașă.

E adevărat că nu au ajuns la nivelul celor din Cluj-Napoca, dar prețurile din București sunt inaccesibile pentru cei mai mulți dintre români.

Un anunț de vânzare a unui apartament cu patru camere postat pe internet a făcut valuri printre internauți, din cauza prețului.

E vorba despre un apartament de patru camere în zona Ștefan cel Mare, Sectorul 2. Apartamentul, construit în 2021, este semidecomandat, dare trei locuri de parcare și sistem de încălzire prin pardoseală, arată Adevărul.

„Cyclon Imobiliare vă oferă spre vânzare apartament de 4 camere, Ștefan cel Mare, central, Vasile Lascăr București, Sector 2. Apartament de lux în bloc nou situat în Complexul Rezidențial Central Vasile Lascăr cu 4 camere în suprafață de 120 mp, terasă generoasă în suprafață de 115 mp, prevăzută cu jacuzzi exterior și saună, precum și spațiu pentru plajă, ping pong, înconjurată de bambuși verzi”, se precizează în anunț.

Prețul uriaș pentru care se scoate la vânzare acest apartament

Deși locuința este complet mobilată, cu mobilă modernă, dar este și echipată cu electrocasnice de ultimă generație, internauții nu s-au putut abține și au luat în râs prețul uriaș.

„Apartamentul dispune de două băi cu cabine de duș și bideuri, bucătărie închisă în sticlă mobilată și utilată ultramodern, mașină de spălat vase și rufe marca AEG, frigider black de 630 litri, cuptor electric plus cu microunde, living deschis către terasă, dormitoare mari, încălzire în pardoseală cu centrală Buderus, aer condiționat Daikin gen plafonieră cu patru căi, toată mobilă Mobexpert, plante exotice, TV Sony OLED ultima generație cu diagonală de 196 cm, leduri în tot apartamentul, canapele extensibile din piele acționate electric, pereți 3D”, mai arată cei care au scos la vânzare imobilul.

Apartamentul este scos la vânzare pentru 555.000 de euro.

Reacțiile nu au întârziat să apară.

„555.000? Doamne, ați înnebunit cu prețurile astea, acolo să stea 555.000 de ani”, a scris cineva.

Imediat, cineva s-a grăbit să-i dea dreptate și a explicat că nici măcar în străinătate, în capitale din vestul Europei sau în zone turistice prețurile nu sunt chiar atât de piperate. „În Berlin e mai ieftin. Și nu numai. Costa de Sol, Spania, e mult sub. Cu 500.000 de euro îți cumperi penthouse”, a scris acesta.

„Hm! Sunteți bolnavi psihic. Nerecuperabili! Aveți nevoie de ajutor calificat. Mi-e silă!”, a comentat cineva. „Tot blocul?”, „Se vinde și strada?” și „Au luat-o razna de tot”, au fost alte comentarii.

Sursa foto: Shutterstock

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Interviurile pentru șefiile marilor parchete, ziua 2, „ziua DNA”
Digi24
Horațiu Potra, urgență medicală în instanță. Judecătorii au chemat ambulanța după ce mercenarului i s-a făcut rău în timpul procesului
Cancan.ro
Alertă medicală în România‼️ Numărul cazurilor a explodat
Prosport.ro
FOTO. E una dintre cele mai frumoase femei din lume, dar a fost părăsită! Despărțirea momentului
Adevarul
Donald Trump, fermecat de o violonistă din Republica Moldova: „Ce talent! Ești incredibilă”
Mediafax
Principalul general a lui Trump avertizează că un atac asupra Iranului ar putea declanșa un conflict prelungit
Click
Pensii mai mari de la 1 iulie 2026. E vorba de românii care au lucrat în această țară din Europa
Digi24
Uniunea Europeană ar putea avea încă o țară membră. Un referendum va fi organizat deja în luna august
Cancan.ro
Horațiu Potra a leșinat în sala de judecată, înainte de a-și afla sentința! Ambulanța a fost chemată de URGENȚĂ
Ce se întâmplă doctore
O celebră influenceriță a murit după ce și-a făcut o operație estetică! Avea doar 27 de ani. Prietena ei a făcut dezvăluiri șocante
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Poliția Timiș a invocat ChatGPT în instanță pentru a susține o sancțiune. Judecătorii au anulat-o și au restituit permisul șoferului
Descopera.ro
Cât cântărește cel mai mare fluture din lume?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Pe plajă: – Băi Costele, ce bine arată nevastă-ta, are o siluetă de invidiat!
Descopera.ro
Care este micul sat englezesc „mai frumos decât Rhodos și Ibiza”, conform recenziilor turiștilor