Prima pagină » Actualitate » Lucian Romașcanu: PSD are suficiente voturi pentru doi candidați în turul doi, PNL nu are 20 de voturi per secție pentru domnul CIUCĂ

Lucian Romașcanu: PSD are suficiente voturi pentru doi candidați în turul doi, PNL nu are 20 de voturi per secție pentru domnul CIUCĂ

Lucian Romașcanu: PSD are suficiente voturi pentru doi candidați în turul doi, PNL nu are 20 de voturi per secție pentru domnul CIUCĂ
Sursa: ALEXANDRU DOBRE/ MEDIAFAX FOTO

Senatorul PSD Lucian Romașcanu a respins categoric zvonurile potrivit cărora partidul său ar aloca voturi candidatului AUR, George Simion, pentru a-l ajuta să ajungă în turul doi al alegerilor prezidențiale. El a ironizat situația, spunând că „PSD ar avea suficiente voturi pentru doi candidați în turul doi”, în timp ce PNL „nu ar avea 20 de voturi per secție pentru domnul Ciucă”.

Într-o postare pe Facebook, Romașcanu a calificat aceste informații drept „total false”.

Zicerea zilei, comentată pe toate mediile, este că PSD dă 20 de voturi per secție către Simion. Total FALS!
Totuși, se desprind două concluzii: PSD are suficiente voturi cât pentru doi candidați în turul doi, PNL nu are 20 de voturi per secție pentru dl. Ciucă, a scris Romașcanu pe Facebook.
Romașcanu a adus în discuție și afirmațiile privind implicarea lui Gigi Becali în campania electorală a lui Simion, sugerând că nu ar avea sens ca cineva să îl îndemne pe Becali să-și susțină propriul candidat.
Pentru că ne plictiseam, avem acum știrea că Becali a fost îndemnat de Hrebenciuc să-l bage pe Simion în turul doi…
Se naște o dilemă logică elementară: Simion e candidatul AUR, deci al lui Becali; la ce bun să-l roage cineva să facă ce are în fișa postului, adică susținerea candidatului propriu, a continuat el.
Reprezentantul PSD mai susţine că Simion este ajutat de campania liberalilor.
Dacă asta e campania PNL, aici este motivul pentru care crește Simion. Ce să zic, felicitări, a adăugat Romașcanu.
CITEȘTE ȘI: 

Recomandarea video

Mediafax
Donald Trump a ajuns la cel mai scăzut nivel în sondaje de la începutul celui de-al doilea mandat
Digi24
Cea mai mare companie aviatică din Europa reține la sol zeci de avioane
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
Autoritățile olandeze au găsit coiful de la Coțofenești
Mediafax
Averea ascunsă a celor mai bogați 0,1% depășește bunurile deținute de jumătate din populația lumii
Click
Cea mai nouă „țară” din lume are 25.000 de cetățeni și se află în deșert. Cum a fost creată și cine este liderul care i-a dat numele dintr-o glumă banală
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Cine ar putea fi criminalul medicului Cristian Staicu. Ce au descoperit anchetatorii
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Chiar și bărbații au un „punct G” despre care puțini știu
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Virusurile își ascultă reciproc conversațiile și uneori primesc informații false