Prima pagină » Emisiuni » Ilinca Simion, despre George Simion: „Stă foarte mult și lucrează. De dimineața până seara. Este nevoie de el”

Ilinca Simion, despre George Simion: „Stă foarte mult și lucrează. De dimineața până seara. Este nevoie de el”

Ilinca și George Simion au dezvăluit secretele celui mai controversat cuplu din politica românească, Ediția Specială a podcast-ului „Altceva cu Adrian Artene”, difuzată marți, 22 aprilie, de la ora 19:00.

A fost o conversație sinceră, emoționantă și cu momente surprinzătoare: de la temerile de început ale Ilincăi, la confesiuni despre iubire, familie, viața de părinți, relațiile cu mamele soacre și gânduri despre viitor.

„Conflict e mult spus. Poate așa, stă foarte mult și lucrează. De dimineața până seara. Suntem într-o perioadă în care e nevoie să lucreze, e nevoie de el. Sunt momente în care trebuie să te deconectezi. Știu că nu le putem avea acum, sunt cea mai înțeleaptă, în perioada asta.

„Am avut ieri o zi foarte grea și nu am mâncat până la ora 18.00 și când ne-am întâlnit acasă, parcă din orice îmi venea să… și mi-a zis: „Iubito, te rog frumos, mănâncă! Era ca în reclama aia cu batonul”, a povestit Ilinca Simion.

Ilinca Simion îi mulțumește soacrei sale, mama lui George Simion, îmi trimite de toate…mâncare, haine pentru Radu, omul potrivit la locul potrivit. Cele mai bune chiftele!”.

„Chiar dacă suntem în București, eu n-am simțit asta, făcând școală, liceu, facultate, nu am simțit ce înseamnă pachetul de acasă, să împărțim noi doi Vrancea natală, dar pachetele și bucuria pachetului de la părinți n-am simțit-o eu fiind bucureștean. Nici statul la cămin. Am făcut masteratul, dar eram mai mare, și acolo te duceai vineri și sâmbătă. La Iași și acolo am simțit un pic viața de cămin. Mama este grijulie, sunt bucuros, nu mă așteptam ca mama să aibă o relație bună cu nora ei, credeam că o să se certe”, a mai povestit George Simion.

Podcast-ul integral aici

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cât de des se uită copiii președintelui la televizor? Nicușor Dan: „Au voie, când și când, la niște filme pe calculator”
Digi24
Pe cine vor românii premier și ce cred că ar trebui să facă Nicușor Dan în conflictul Grindeanu vs. Bolojan (Sondaj comandat de Digi24)
Cancan.ro
Noua iubită a lui Valentin Sanfira a făcut haos în familia lui Liviu Dragnea: 'I-a băgat mâinile în gât'
Prosport.ro
Primarul Ciprian Ciucu îi dă lovitura de grație lui Gigi Becali
Adevarul
„Fabricile de mașini devin fabrici de tancuri”. Cum se sinucide economic UE și dă aripi ascensiunii fasciste
Mediafax
Blocarea Telegram în Rusia afectează armata și finanțarea războiului
Click
Sarah, fiica cea mică a Anamariei Prodan, de nerecunoscut. Cum arată după ce a „topit” un număr considerabil de kilograme
Digi24
Cine va fi următorul „perturbator-șef” al Uniunii Europene. 5 lideri ar putea prelua rolul lui Viktor Orban
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Tragedie în lumea fotbalului! Fostul internațional a murit la doar 48 de ani!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Oana Roman în costum de baie la 50 de ani. Și-a etalat noua siluetă! A slăbit drastic
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Americanii au lansat cea mai „parșivă” dronă. Inspirată de „peștele vampir” care urmărește ținta înainte de atac
Descopera.ro
Un bărbat a găsit cea mai mare peșteră din lume!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Motivul psihologic pentru care unii oameni devin mai fericiți odată cu vârsta, iar alții nu