Prima pagină » Actualitate » Crin Antonescu: „ROMÂNIA trebuie să facă tot ce poate să nu piardă sprijinul SUA. În unitatea noastră stă puterea”

Crin Antonescu: „ROMÂNIA trebuie să facă tot ce poate să nu piardă sprijinul SUA. În unitatea noastră stă puterea”

Ruxandra Radulescu
Crin Antonescu:

Crin Antonescu, candidatul coaliţiei la alegerile prezidenţiale, a transmis un mesaj în care subliniază importanța consolidării parteneriatului dintre România și SUA, dar și rolului țării noastre în Uniunea Europeană. 

Crin Antonescu a transmis că România trebuie să depună toate eforturile necesare pentru a deveni mai relevantă în parteneriatul cu SUA şi în Uniunea Europeană.

”România trebuie să facă tot ce poate să nu piardă sprijinul SUA. România trebuie să facă tot ce poate să conteze mai mult în Uniunea Europeană”, a scris, sâmbătă, pe Facebook, Crin Antonescu.

Candidatul la președinție a adăugat că: ”În diferenţele noastre stă bogaţia. În unitatea noastră stă puterea”.

Sâmbătă, 26 aprilie, Crin Antonescu se va deplasa în Republica Moldova. La ora 16.00 va participa la demararea lucrărilor la ”Podul de Flori de la Ungheni” – primul pod rutier la nivel de autostradă construit peste Prut în ultimele şase decenii, care va lega localităţile Golăieşti, Judeţul Iaşi, şi Zagarancea, Raionul Ungheni din Republica Moldova.

Citește și:

Crin Antonescu: Îndemn românii să vină la vot pe 4 mai și să nu cadă în capcana confuziei și îndoielii. România e în continuare ținta unui ATAC hibrid

Crin Antonescu se COMPARĂ cu Charles de Gaulle și își ironizează contracandidații: „Pe Nicușor Dan chiar nu-l pot compara cu vreun conducător”

Antonescu, despre proiectul de lege privind creșterea vârstei de pensionare a MAGISTRAȚILOR: Am propus ideea, dar s-a venit cu o formă mai radicală

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Controversă digitală. Prietenos sau pasiv-agresiv? Un emoji, două generații
Digi24
Unde se poate călători în siguranță în 2026: Top 10 cele mai sigure țări
Cancan.ro
Medicii au refuzat dorința familiei lui Mircea Lucescu. Conducerea Spitalului Universitar, de neclintit chiar și după venirea lui Răzvan Lucescu
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Ce s-a ales de utilajele „minune” pentru topirea zăpezii lăsate moștenire de administrația Firea. Explicațiile Primăriei Capitalei
Mediafax
Donald Trump refuză invitația de a veni în România
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Dezamăgirea unei tinere care și-a cumpărat o casă ieftină în Sicilia, entuziasmată după ce a văzut un clip viral
Cancan.ro
-12 grade Celsius până de Paște, în București. Meteorologii Accuweather anunță o scădere drastică de temperatura în Capitală
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Mircea Radu, fostul prezentator de la „Din dragoste”? Și-a schimbat radical viața și a dispărut din lumina reflectoarelor
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cârlig de remorcă neomologat: Cât e amenda în 2026 și ce trebuie să faci ca să intri în legalitate
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - -Nu vă suparați, doamna doctor, mi-e ruşine să spun, sufăr de ...
Descopera.ro
Test de cultură generală. Ce este timpul?