Prima pagină » Sport » Gigi Becali, REPLICĂ dură după ce a fost acuzat în cazul Stelei: „Eu sunt cât 1.000 de Dîncu!”

Gigi Becali, REPLICĂ dură după ce a fost acuzat în cazul Stelei: „Eu sunt cât 1.000 de Dîncu!”

Gigi Becali, REPLICĂ dură după ce a fost acuzat în cazul Stelei: „Eu sunt cât 1.000 de Dîncu!”

Gigi Becali, patronul FCSB, i-a dat replica lui Vasile Dîncu, după ce fostul ministru al Apărării a anunțat că Steaua București, rivala echipei roș-albastre din prima ligă, nu poate promova pentru că latifundiarul din Pipera și-a folosit influența politică.

Europarlamentarul a spus despre Steaua că: „Nu am reușit cu acea inițiativă pentru că George Becali avea o influență mai mare decât mine în politică la acel moment”.

Steaua e în Liga 2 și nu poate promova în Superliga pentru că e club departamental, iar pe prima scenă a fotbalului românesc pot juca doar echipele organizate ca entități de drept privat.

Gigi Becali, replică dură după ce a fost acuzat în cazul Stelei: „Eu sunt cât 1.000 de Dîncu!”

„Poate fi Dîncu? Eu sunt cât 1.000 de Dîncu! Cum să se poată pună el, Dîncu, cu Becali? Eu sunt Becali, de 1.000 de ori Dîncu. Eu nu am avut nicio influență, influență înseamnă să intervii. Numai numele meu e cât 1.000 de influențe ale lui Dîncu. Influența mea e doar numele meu, pe care l-am construit cum l-am construit. Nu că am intervenit. De ce voturi avea nevoie Ciolacu la vremea respectivă?

Dîncu să știe un lucru. Influența lui e la nivel de județ. Când e vorba de țară, de nivel național, el e prea mic. Nu poate să aibă influență. Ca dovadă că a stat prea puțin la București. El nu e de București, e de Cluj, de provincie, de altceva. Ca atare, nu putea să aibă succes la București”, a declarat Gigi Becali, la Fanatik.

Ministrul Apărării Radu Miruță a spus cum poate promova Steaua în prima ligă: „Sunt două metode. Fie schimbatul legii, unde înţeleg că sunt şi alţii care vor să nu se schimbe, vom vedea cât reuşesc. Fie printr-o asociere privată. Astea sunt cele două metode. E provocarea mea să găsesc o metodă prin care cel care vine să investească să poată şi decide”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Noul LUX al weekendului: să nu te deranjeze nimeni și să citești pe bani
Digi24
Unde a dispărut șefa băncii centrale a Rusiei, care a transformat țara într-o fortăreață financiară: O posibilă „schimbare seismică”
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că NU îi vede nimeni
Prosport.ro
FOTO. Imagini fără rețineri la plajă: Raluca Zenga e o femeie singură după divorț și atrage atenția tuturor
Adevarul
Costul crizei guvernamentale. Florin Cîţu: „România se împrumută mai scump decât țări care au un rating mai slab. Piața ți-a dat acest verdict de mai multe ori”
Mediafax
Noua OBSESIE în turism: hotelul nu mai e suficient
Click
Cea mai mare casă din lume are 1.788 de camere, 257 de băi și o colecție de 7.000 de mașini de lux. Cine locuiește în ea?
Digi24
„Nu este bine.” Guvernul de la Moscova susține că sunt prea mulți ruși cu studii superioare. Ce probleme invocă
Cancan.ro
Șoferii de peste 68 de ani NU mai au voie să urce la volan. Mulți români sunt afectați
Ce se întâmplă doctore
Imagini incendiare cu Lavinia Pîrva în costum de baie. Cum s-a pozat soția lui Ștefan Bănică
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Motor pe benzină sau diesel pentru oraș? Care este mai eficient și mai fiabil?
Descopera.ro
Poporul care nu a avut războaie timp de 1.000 de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – O să-i zic nevestei tale că te culci cu secretara!
Descopera.ro
Un lucru de neînchipuit. Cum și-a deschis România o misiune diplomatică la… București