Prima pagină » Știri » Aproape o sută de pasageri ai unei curse Roma-Băenasa, lăsați pe aeroportul Timișoara

Aproape o sută de pasageri ai unei curse Roma-Băenasa, lăsați pe aeroportul Timișoara

Un număr de 84 de pasageri ai unei curse Roma-Băenasa stau, din noaptea de luni spre marți, pe aeroportul din Timișoara, unde au fost duși pentru că aeronava nu a putut ateriza la București, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Un număr de 84 de pasageri ai unei curse Roma-Băenasa stau, din noaptea de luni spre marți, pe aeroportul din Timișoara, unde au fost duși pentru că aeronava nu a putut ateriza la București, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Directorul adjunct al Aeroportului Internațional Timișoara, Leontin De-Maio, a declarat, marți, că este vorba de o cursă Blue Air care venea de la Roma, nu a putut ateriza pe Băneasa din cauza condițiilor nefavorabile și a fost redirecționată la Timișoara.

De-Maio a precizat că pasagerii au rămas în zona de tranzit și se estimează că vor decola de la Timișoara la ora 13.00. Potrivit sursei citate, alte două curse care veneau de la Bergamo, ale Blue Air și My Air, și au aterizat în noaptea de luni spre marți la Timișoara, în loc de Băneasa, au plecat marți dimineața spre București.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Viktor Orban numește care este adevărata amenințare pentru Ungaria: „O sursă de pericol iminent”
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Un român a smuls clanța ușii și i-a încuiat pe nemți în vestiar, chiar înainte de finala de la sanie. Degeaba, germanii tot au luat aurul
Mediafax
Prințul William îl voia pe Andrew alungat din familia regală „înainte ca situația să se agraveze”, după interviul despre relația acestuia cu Epstein
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Citatul zilei de la Enzo Ferrari, omul care ura vacanțele: „Nu am plecat niciodată într-o călătorie adevărată”
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Cel mai vechi catâr cunoscut din Europa de Vest a murit acum 2.700 de ani. Ce se afla în mormântul acestuia?